Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz zabrał głos w sprawie Świderskiego. Burza wokół polskiego napastnika

2022-03-27 13:41

Karol Świderski otrzymał powołanie na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale nie przyleciał do kraju z powodu kontuzji. Teraz jednak okazało się, że Polak zdążył wyzdrowieć jeszcze przed starciem Polska – Szwecja w finale barażów do MŚ i wybuchła afera, że Świderski gra w klubie, a nie ma go w kadrze. Głos w tej sprawie zabrał sam selekcjoner, Czesław Michniewicz.

Problem z występem Karola Świderskiego w meczu klubowym pojawił się w zasadzie tylko z jednego powodu – problemów zdrowotnych z czterech napastników w pełni dyspozycji jest tylko jeden. Arkadiusz Milik doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda w meczu ze Szkocją i nie ma szans na powrót, Krzysztof Piątek z kolei ma rozciętą nogę i jego występ jest bardzo wątpliwy, choć zawodnik robi wszystko, aby zdążyć się wyleczyć. Robert Lewandowski narzeka na ból w kolanie i trenuje indywidualnie, więc jedynym, któremu nic nie dolega, jest Adam Buksa. W tej sytuacji obecność Karola Świderskiego dałaby selekcjonerowi nieco oddechu. Ale chyba nikt nie przewidział, że Polak tak szybko dojdzie do siebie po urazie odniesionym w meczu z New England Revolution, a reszta napastników będzie wypadała jeden po drugim. Sprawę skomentował także Czesław Michniewicz.

Włodzimierz Lubański przed finałem barażu ze Szwedami. Awans na mundial jest możliwy pod warunkiem...

Sonda
Kto awansuje na mistrzostwa świata: Polska czy Szwecja?

Selekcjoner wyjaśnia powody decyzji w sprawie Świderskiego

Już w momencie gdy wyszło na jaw, że Świderski wystąpi w sobotnim meczu swojej drużyny (co ciekawe, strzelił dwa gole a jego Charlotte FC wygrało 2:0) podniosły się głosy, że jeśli jest zdrowy, to powinien być w kadrze. Wówczas rzecznik PZPN opublikował nawet wiadomość od sztabu medycznego klubu z MLS, gdzie napisano, że przerwa potrwa 1-2 tygodnie. Trudno było więc ocenić, w jakim stanie na mecz ze Szwecją będzie Świderski.

Jak selekcjoner zareaguje na plagę kontuzji w kadrze? Czesław Michniewicz podjął ważną decyzję

Czesław Michniewicz, cytowany przez portal Sport.pl, również podkreślił, że „medycyna to nie matematyka” i zauważył, że 20-godzinny lot Świderskiego z USA do Polski wcale nie byłby najlepszy dla jego zdrowia. – Dostaliśmy w poniedziałek pismo od klubu, że Karol będzie pauzował od tygodnia do dwóch tygodni i to była decyzja na poziomie medycznym. Nie dotycząca bezpośrednio sztabu szkoleniowego. My uznaliśmy, że skoro nabawił się urazu, nie ma sensu go tu ściągać, bo 20-godzinna podróż na pewno nie wpłynęłaby dobrze na jego zdrowie – powiedział selekcjoner. Czy jest jeszcze szansa, aby Świderski dołączył do kadry? Na dwa dni przed meczem wydaje się to niemożliwe.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze