Sokol Cikalleshi, Jan Bednarek

i

Autor: Cyfra Sport Sokol Cikalleshi, Jan Bednarek

Dziś Albania – Polska. Dramat przed meczem o wszystko! Nie zagra kluczowy zawodnik! Gigantyczne osłabienie

2021-10-12 8:35

Godziny dzielą nas od jednego z najważniejszych meczów reprezentacji Polski ostatnich miesięcy. Na stadionie w Tiranie podopieczni Paulo Sousy zmierzą się z gospodarzami, którzy po siedmiu kolejkach wyprzedzają w tabeli biało-czerwonych o jeden punkt. To spotkanie prawdopodobnie zadecyduje o drugim miejscu w naszej grupie, które premiowane jest awansem do baraży o mistrzostwa świata. Okazuje się, że na nieco ponad 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem wykluczony z występu w tej rywalizacji został jeden z kluczowych zawodników!

Wydaje się, że kwestia bezpośredniego awansu z „polskiej” grupy jest już rozstrzygnięta. Anglicy są zdecydowanym liderem, a w siedmiu meczach zgromadzili 19 punktów. Do końca eliminacji pozostały trzy spotkania i wydaje się, że ich przewaga jest bezpieczna. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja za ich plecami. Po sobotnich rozstrzygnięciach z walki o baraże wyeliminowała się reprezentacja Węgier. Madziarzy ulegli w Budapeszcie Albanii, która umocniła się na drugim miejscu. Tuż za zespołem z Bałkanów plasuje się reprezentacja Polski, a wtorkowe starcie w Tiranie nabrało ogromnego znaczenia. Ewentualne zwycięstwo da podopiecznym Paulo Sousy komfort przed listopadowym zgrupowaniem. Z kolei porażka niemal przekreśla szansę na wyjazd do Kataru. Na nieco ponad 24 godziny do meczu o „być albo nie być” ukazała się informacja, która dużo zmienia.

Kamil Glik po raz pierwszy o aferze rasistowskiej po meczu z Anglią. Mocne i stanowcze słowa

W galerii poniżej możecie zobaczyć, w jakich warunkach mieszkają w Albanii polscy piłkarze

Koronawirus ponownie krzyżuje plany

Październikowe zgrupowanie jest pierwszym, na którym obowiązuje nowy protokół UEFA. Zgodnie z nim zaszczepieni zawodnicy i członkowie sztabu nie podlegają testom na COVID-19. Wydawało się, że większość piłkarzy przyjęła szczepionkę i taka decyzja znacznie zmniejszy liczbę przypadków, w których pozytywny wynik testu na koronawirusa wykluczał możliwość występu. Jednak teraz na jaw wychodzą nazwiska tych, którzy podjęli inną decyzję. Jednym z pechowców okazała się być gwiazda reprezentacji Albanii, Sokol Cikalleshi. Strzelił on bramkę we wrześniowym spotkaniu na PGE Narodowym!

Albania - Polska. To niesamowite, co dzieje się na ulicach Tirany. Trzeba zachować poczwórną czujność [Korespondencja SE]

Zawodnik tureckiego Konyasporu nie będzie miał okazji do ponownego pokonania Wojciecha Szczęsnego. Jest to duże osłabienie reprezentacji naszych rywali, którzy wierzą w swój wtorkowy sukces. W całym narodzie panuje olbrzymia mobilizacja, a Albańczycy mogą dokonać czegoś historycznego. Polskim kibicom pozostaje mieć nadzieję, że biało-czerwoni pokrzyżują Bałkańczykom plany i wygrają kluczowy mecz.

Sonda
Kto wygra mecz Albania - Polska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze