Kamil Grosicki

Autor: East News Kamil Grosicki

Grosicki strzela dla Hull City. Pierwszy gol reprezentanta Polski w nowym sezonie [WIDEO]

2019-08-04 15:39

W ubiegłym sezonie Hull City zajęło w Championshio dopiero trzynaste miejsce. Tymczasem nowe rozgrywki "Tygrysy" zaczęły od falstartu. Na szczęście nie zawiódł Kamil Grosicki (30 l.). Wprawdzie skrzydłowy reprezentacji Polski strzelił gola, ale jego trafienie nie przyniosło punktów. W pierwszej kolejce nowego sezonu piłkarze Hull City nie dali rady na wyjeździe Swansea City przegrywając 1:2.

W poprzednich rozgrywkach Grosicki należał do liderów angielskiego zespołu, dla którego zdobył dziewięć bramek w lidze. Na starcie nowej edycji też jest skuteczny, bo już trafił w pierwszej serii. W wyjazdowym starciu ze Swansea trafił już w trzeciej minucie. Australijczyk Jackson Irvine zagrał do Polaka, a ten technicznym i precyzyjnym strzałem dał drużynie prowadzenie. Piłka po strzale "Turbo Grosika" wylądowała w lewym rogu bramki gospodarzy. Poniżej trafienie naszego kadrowicza.

Jednak Hull zgubiło punkty. O przegranej 1:2 zadecydował początek drugiej połowy, gdy gracze Swansea zdobyli dwie bramki. Co ciekawe, na rozpracowanie obrony Hull potrzebowali dwie minuty. W następnej kolejce (10 sierpnia) klub Grosickiego zagra u siebie z Reading. Pierwszym liderem Championship została ekipa Sheffield Wednesday, która pokonała na wyjeździe 3:1 Reading - najbliższych rywali Hull.