Tak wyglądały gwiazdy kadry w DZIECIŃSTWIE! Mamy UNIKALNE ZDJĘCIA

2020-06-01 14:25 PO
Robert Lewandowski
Autor: AP Robert Lewandowski

Dziś są herosami futbolu, kiedyś byli szkrabami, którzy ganiali całymi dniami za piłką. W nowym odcinku Futbologii, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, o dzieciństwie trzech gwiazd reprezentacji Polski – Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i Jakuba Błaszczykowskiego. W drugiej części o powrocie piłkarskiej Ekstraklasy.

Jak w dzieciństwie wyglądały gwiazdy reprezentacji? Unikalne zdjęcia [FUTBOLOGIA]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Robert Lewandowski urodził się w podwarszawskim Lesznie. Jego dzieciństwo przebiegało na sportowo, praktycznie nie rozstawał się z piłką. Już jako dziecko poznał Tomka Zawiślaka, z którym przyjaźni się do dziś. Mało tego – obaj panowie współpracują przy biznesach Roberta.

Rusza nowy program Super Expressu i se.pl - "Super Sport"! Czas na WIELKI POWRÓT Ekstraklasy [WIDEO]

Roberta mocno wspierał tata Krzysztof, mistrz judo. Po latach Robert przyznawał, że dzięki treningom z tatą teraz jest taki zwinny na boisku. Do historii przeszło już zdjęcie Roberta Lewandowskiego w koszulce reprezentacji Niemiec. Dziś Niemcy zazdroszczą nam Roberta i chcieliby, żeby taki piłkarz występował w ich barwach. Robią wszystko, by wychować swojego Lewandowskiego, bo z typowymi napastnikami mają w tej piłkarskiej generacji problem.

Marcin Bułka rozbił Lamborghini za 2 MILIONY! Przerażające ZDJĘCIA

Kamil Glik wychował się i dorastał w Jastrzębiu-Zdroju w dość trudnej dzielnicy. Uwielbiał beztrosko jeździć na rowerze po jastrzębskich ulicach. Dziś ułożony i stateczny ojciec, w dzieciństwie dziecko nad którym ciężko było zapanować. „W szkole nie byłem najgrzeczniejszym uczniem. Raz pani z geografii nie potrafiła sobie ze mną poradzić w czasie lekcji, więc wysłała mnie do dyrektora. Poszedłem tam nie ze strachem, ale z uśmiechem na ustach. Dyrektor, wiadomo, zganił mnie za moje zachowanie, ale zaraz potem kazał usiąść i zaczął pytać, jak tam w klubie w Wodzisławiu, jak mi idzie” - opowiadał w jednym z wywiadów.

Spiridonović odchodzi z Pogoni. Super Express ujawnia kulisy transferu do Crvenej Zvezdy


Jakub Błaszczykowski miał zaledwie 11 lat, kiedy na jego oczach wydarzyła się tragedia. Jego ojciec, Zygmunt Błaszczykowski zamordował mamę Kuby, który w jednym momencie stracił oboje rodziców, bo ojciec na kilkanaście lat trafił do więzienia. „Wybiegłem, jak stałem. I widzę, jak mama leży w rowie, i widzę, jak ojciec odchodzi. Wróciłem do domu i krzyczę: 'Mama leży w rowie'. (…) Wziąłem ją za rękę, a moje dwa czy trzy palce wpadły do rany. Wtedy wiedziałem, że jest niedobrze. Wydaje mi się, że mama zmarła mi na rękach. Trzy ostatnie wdechy wzięła i już nic" – pisał Błaszczykowski w biografii.

Wciąż nieznane losy gwiazdy Napoli na nowy sezon. Reprezentant Polski musi zdecydować

Opieką nad Kubą zajęła się pani Felicja Brzęczek ciocia Kuby i mama Jerzego Brzęczka. To dzięki nim wyrósł na mądrego, wspaniałego człowieka i wielkiego piłkarza, bo przecież Brzęczek namawiał go, by nie zrezygnował z piłki. Coś niesamowitego, że dziś Błaszczykowski gra w reprezentacji Polski u selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Magazyn Super Sport

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze