Jakub Kamiński

Autor: Cyfrasport Jakub Kamiński

Santos zarządził zmiany

Jakub Kamiński o sytuacji w kadrze, mówi o rygorze. Tak rządzi nowy selekcjoner

Pomocnik Jakub Kamiński (21 l.) miał udział w wygranej z Albanią (1:0) w el. EURO 2024. To po jego strzale piłka trafiła w słupek, a z dobitką zdążył Karol Świderski zapewniając nam zwycięstwo. Skrzydłowy Wolfsburga po zawodach mówił o sytuacji w kadrze pod wodzą trenera Fernando Santosa.

Świderski ma nosa do bramek

Kamiński żałował, że nie wykazał się większą precyzją pod koniec pierwszej połowy, gdy strzelił na bramkę Albanii. - Szkoda, że to nie wpadło, bo cieszyłbym się z bramki - zaznaczył „Kamyk”. - Ale dobrze, że znalazł się w tej sytuacji Karol Świderski. Ma nosa do tego. Super, że to dobił - analizował.

To było coś niewiarygodnego

Kadrowicz ocenił dwa pierwsze mecze reprezentacji pod rządami trenera Fernando Santosa. - Myślę, że taki scenariusz jak z Czechami już się nie powtórzy - deklarował. - Jestem o tym przekonany. To było coś niewiarygodnego, żeby w drugiej czy trzeciej minucie przegrywać 0:2. Nie możemy w kolejnych meczach na to pozwolić i tak łatwo tracić bramki w pierwszych minutach meczu. Jak będziemy wychodzić z takim nastawieniem jak z Albanią, to będziemy zwyciężać. Może tym razem słów było mniej, ale nastawienie było zdecydowanie lepsze. Byliśmy zespołem. To było widać - wyznał.