Jan Urban

i

Autor: Cyfra Sport Jan Urban

Zaskakujące!

Jan Urban walnął prosto z mostu w sprawie wyboru selekcjonera. Niczego nie ukrywał, wielu fanów będzie zaskoczonych decyzją PZPN-u!

2023-01-19 8:10

W ostatnim czasie trwały ożywione dyskusje na temat wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Teraz zdają się one nieco przycichać, ale wcześniej fani i dziennikarze prześcigali się w domysłach, czy prezes Kulesza postawi na Polaka czy obcokrajowca i rozprawiali na temat kolejnych nazwisk. Wśród Polaków najmocniejszym kandydatem miał być Michał Probierz i Jan Urban. Ten drugi w rozmowie z WP SportoweFakty rzucił całkiem nowe światło na sprawę wyboru selekcjonera reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski od 1 stycznia pozostaje bez selekcjonera po tym, jak wygasła umowa Czesława Michniewicza z PZPN-em i nie została przedłużona. Poszukiwania nowego selekcjonera wzbudzały wśród kibiców wiele emocji, a praktycznie codziennie pojawiały się kolejne, mniej lub bardziej realne, kandydatury. Wśród spekulacji mogliśmy usłyszeć o całej gamie polskich trenerów, ale również o... Diego Simeone z Atletico Madryt! Ostatecznie wiele wskazuje na to, że nowym selekcjonerem zostanie ktoś z dwójki Vladimir Petković – Paulo Bento. Wcześniej nie brakowało jednak głosów, że Cezary Kulesza może zdecydować się na Polaka, a w grę wchodzić mieli m.in. trener młodzieżówki Michał Probierz czy zatrudniony do niedawna w Górniku Zabrze Jan Urban. Teraz Urban postanowił jednak oświecić kibiców w sprawie wyboru nowego selekcjonera.

Stanowcze słowa Urbana otrzeźwią wielu kibiców

Nierzadko dyskusje między dziennikarzami czy kibicami w sieci były bardzo gorące. Zwolenników mieli zarówno trenerzy polscy, jak i zagraniczni. Teraz okazuje się, że Cezary Kulesza mógł... w ogóle nie brać pod uwagę polskiego szkoleniowca! A przynajmniej tak było w przypadku Urbana, który przecież miał być jednym z faworytów, jeśli chodzi o trenera z naszego kraju.

W rozmowie z WP SportoweFakty Jan Urban został zapytany, czy był bliski przejęcia kadry. Były trener m.in. Legii czy Lecha odpowiedział z rozbrajającą szczerością. – Nie, prezes się ze mną nie kontaktował – powiedział Jan Urban. W dalszej części rozmowy trener pracujący do niedawna w Górniku Zabrze nawet nie rozpamiętywał zbytnio faktu, że nie otrzymał propozycji. – Nie mam z tym żadnego problemu, ponieważ nie ode mnie to zależało. Dlatego nie będę się nad tym rozczulał – dodał.

Listen to "Paulo Bento nowym trenerem reprezentacji Polski? SuperSport+." on Spreaker.
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Najnowsze