Kim jest Arkadiusz Reca? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-07 21:13 Marcin Długosz
Arkadiusz Reca
Autor: Cyfrasport Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca w reprezentacji Polski z całą pewnością pojawił się bardzo niespodziewanie. Lewy obrońca został powołany przez byłego selekcjonera Jerzego Brzęczka pomimo olbrzymiej krytyki ze strony kibiców. Z czasem jednak zadomowił się w ekipie „Biało-czerwonych” i zaczął odgrywać w niej coraz większą rolę. Dziś powołania dla Arkadiusza Recy nie są już niczym nadzwyczajnym, a jego sylwetka ukazuje znaczny piłkarski rozwój.

Arkadiusz Reca spokojnie rozwijał się w barwach Wisły Płock, którą reprezentował w latach 2015-2018. To właśnie tam spotkał na swej drodze po raz pierwszy w życiu Jerzego Brzęczka. Pod wodzą tego szkoleniowca rozegrał znakomite rozgrywki 2017/2018, które zaowocowały transferem do ligi zagranicznej. Czołowa ekipa Serie A, Atalanta Bergamo, sięgnęła wówczas głęboko do portfela patrząc z perspektywy polskich warunków, gdyż zapłaciła „Nafciarzom” aż 3,7 mln euro. W Lombardii jednak Arkadiusz Reca nigdy się nie przebił, ale nie on pierwszy napotkał spore trudności w bardzo wymagającym systemie doświadczonego szkoleniowca Gian Piero Gasperiniego. Kolejne sezony, spędzone już na wypożyczeniach, były dla Polaka zdecydowanie lepsze. Odnalazł się w Serie A zarówno w SPAL, jak i w Crotone, choć pod względem drużynowym zdecydowanie nie miał powodów do zadowolenia, gdyż  zanotował dwa spadki. Jego przyszłość klubowa stanowi teraz sporą zagadkę, jako że Atalanta raczej na niego nie postawi, a wciąż ma z nią ważny kontrakt i dał się już poznać we Włoszech z dobrej strony. Udana postawa na Euro z pewnością pomogłaby Polakowi w znalezieniu dobrego klubu.

Spis treści

  1. Arkadiusz Reca w reprezentacji
  2. Arkadiusz Reca klub
  3. Arkadiusz Reca żona i rodzina
  4. Arkadiusz Reca sylwetka

Arkadiusz Reca w reprezentacji

Arkadiusz Reca pojawił się w reprezentacji Polski we wrześniu 2018 roku – tuż po tym, gdy stery w kadrze objął Jerzy Brzęczek, a sam piłkarz przeniósł się do Atalanty Bergamo. Zawodnik otrzymywał powołania mimo braku gry w lombardzkim zespole, co wzbudzało krytykę kibiców. Szkoleniowiec wytrwał jednak w swojej decyzji i z perspektywy czasu można powiedzieć, że było warto. Arkadiusz Reca zanotował już kilka naprawdę dobrych występów z orzełkiem na piersi.

Arkadiusz Reca klub

Sezon 2020/2021 Arkadiusz Reca spędził w Crotone. Już przed startem rozgrywek drużyna z południa Włoch była wskazywana jako jeden z głównych faworytów do spadku i na boisku nie zrobiła wiele, aby zmienić te opinie. Po kiepskim sezonie Pitagorejczycy spadli do Serie B. Arkadiusz Reca z pewnością nie mógł jednak narzekać biorąc pod uwagę fakt, że realizował zadanie, które założył sobie trafiając na wypożyczenie do beniaminka. Regularnie występował na lewej flance swojego zespołu i choć w defensywie nie miał łatwo – także wobec postawy całego zespołu – to już w ataku wielokrotnie pokazał, że drzemią w nim naprawdę spore możliwości.

Arkadiusz Reca żona i rodzina

Arkadiusz Reca jest szczęśliwym mężem swojej żony Katarzyny od maja 2018 roku. Ukochana piłkarza jest córką byłego prezesa Wisły Płock, Jacka Kruszewskiego. Półtora roku przed stanięciem na ślubnym kobiercu para po raz pierwszy została rodzicami. Na świat przyszła ich córka Zuzanna. W ubiegłym roku urodziła się natomiast druga córka państwa Reców – Blanka. Szczęśliwa rodzina mieszka we Włoszech, a w mediach społecznościowych widać, jak wielkim uczuciem darzą się Arkadiusz i Katarzyna.

Arkadiusz Reca sylwetka

  • Arkadiusz Reca
  • Data urodzenia: 17.06.1995
  • Klub: FC Crotone
  • Mecz i gole w reprezentacji Polski: 14/0
  • Numer na koszulce: 3
  • Debiut w kadrze: 07.09.2018, Włochy – Polska 1:1
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze