KIM JEST Kacper Kozłowski? 17-latek powołany przez Paulo Sousę do seniorskiej kadry

2021-03-05 17:18
Kacper Kozłowski, Pogoń Szczecin, Filip Marchwiński, Lech Poznań
Autor: Przemysław Jach Kacper Kozłowski, Pogoń Szczecin, Filip Marchwiński, Lech Poznań

Nie ma jeszcze 18 lat, a już znalazł uznanie w oczach selekcjonera Paulo Sousy. Portugalczyk ogłosił właśnie pierwsze powołania do piłkarskiej reprezentacji Polski, a już na liście umieścił Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin. KIM JEST Kacper Kozłowski? To zupełnie nowa twarz w zespole narodowym, jeden z ośmiu debiutantów wskazanych przez Sousę.

Kacper Kozłowski KIM JEST? Urodził się 16 października 2003 roku w Koszalinie. Gra na pozycji pomocnika w szczecińskim klubie. Ma 177 cm wzrostu. Zadebiutował w ekstraklasie w maju 2019 roku, miał wówczas tylko 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni. Jesienią 2020 roku zagrał po raz pierwszy w wyjściowym składzie Pogoni w meczu z Jagiellonią. Kacper Kozłowski mówił wtedy „Super Expressowi”: - Na pewno poczułem więcej pewności wychodząc w podstawowym składzie, ale pewności w swoje umiejętności nigdy mi nie brakowało i zawsze wierzyłem w siebie. Często od trenerów słyszałem słowa, żebym zachowywał więcej pokory. Ale jeśli ma się poukładane w głowie, to i pokora nie jest aż tak potrzebna. Od najmłodszych lat grałem i rywalizowałem z piłkarzami starszymi o dwa-trzy albo nawet więcej lat. W Pogoni rywalizuję o miejsce z kolegami dużo starszymi i gram przeciwko starszym od siebie, więc nie stanowi to problemu.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Kacper Kozłowski KIM JEST?

Kacper Kozłowski opowiadał nam także jak zareagowałby na propozycje zagraniczne. One mogą napływać coraz częściej, tym bardziej jeśli znajdzie uznanie Sousy i pojawi się także w węższym składzie kadry narodowej. W 2019 roku podpisał trzyletnią umowę z Pogonią.

Sousa ogłosił POWOŁANIA! Mnóstwo niespodzianek, jest prawdziwa SENSACJA

- Jeśli miałbym odchodzić z Pogoni, to tylko za granicę. Nie musi być i pewnie nie będzie żadna potęga, ale klub, w którym nabiorę seniorskiego doświadczenia na zachodzie, a wtedy będę mógł podbijać Europę. Bardziej chciałbym wyjechać do Włoch, może nawet na początek do Serie B, bo sądzę, że liga włoska to dobry kierunek pod technikę, taktykę i ogólne wyszkolenie – opowiadał nam jesienią.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze