Kamil Glik

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Kim jest Kamil Glik? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-07 16:11

Kamil Glik od lat stanowi prawdziwą podporę reprezentacji Polski. Środkowy obrońca nieuchronnie zbliża się do ostatnich lat swojej bogatej kariery, ale nim zawiesi buty na kołku, chciałby jeszcze pokusić się o osiągnięcia w narodowych barwach. Spróbuje to uczynić podczas nadchodzących mistrzostw Europy. „Biało-czerwoni” będą mogli liczyć podczas turnieju na swą prawdziwą opokę defensywy, lidera tej formacji.

Kamila Glika nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi reprezentacji Polski. Od defensora od początku można było oczekiwać, że osiągnie wysoki poziom, jako że nauki pobierał w akademii Realu Madryt. Z czasem zdecydował się jednak na powrót do Polski i to też była trafiona decyzja. Defensor otworzył sobie bramy do zagranicznych przygód regularnymi występami w Piaście Gliwice. Później nie było jednak łatwo – odbił się od Palermo, zbierał doświadczenie na wypożyczeniu w Bari. Aż wreszcie w 2011 roku trafił do Torino, w którym odnalazł swoje miejsce na Ziemi. Przez pięć lat występów w stolicy Piemontu piłkarzowi udało się awansować do Serie A, następnie ugruntować pozycję, aż wreszcie przejąć nawet opaskę kapitana zespołu. Po udanym dla „Biało-czerwonych” Euro w 2016 roku po Kamila Glika sięgnęło AS Monaco, płacąc 11 milionów euro. Najlepszy z  czterech sezonów spędzonych w księstwie z pewnością był ten pierwszy – klub dotarł do półfinału Ligi Mistrzów i wywalczył mistrzostwo Francji. Latem ubiegłego roku środkowy obrońca związał się kontraktem z beniaminkiem Serie A, Benevento.

Spis treści

  1. Kamil Glik w reprezentacji
  2. Kamil Glik klub
  3. Kamil Glik żona i rodzina
  4. Kamil Glik sylwetka

Quiz. Największe sukcesy piłkarskiej reprezentacji Polski z ostatnich lat. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
11 października 2014 roku Polska pokonała Niemców 2:0 na Stadionie Narodowym. Bramki zdobywali...

Kamil Glik w reprezentacji

Kamil Glik to prawdziwy weteran jeśli chodzi o występy w reprezentacji Polski. Jest członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta. Był częścią kadry na mistrzostwach Europy w 2016 roku i mistrzostwach świata w 2018 roku. Pod nieobecność Roberta Lewandowskiego jest gotowy do przywdziewania opaski kapitana.

Kamil Glik klub

Aktualnie Kamil Glik jest piłkarzem Benevento Calcio. To właśnie ta ekipa zaoferowała mu najlepszą propozycję po tym jak stało się jasne, że środkowy obrońca nie będzie kontynuował kariery w AS Monaco. Południe Włoch, wspaniała pogoda, okolice Neapolu – czego chcieć więcej? To właśnie w tak urokliwych okolicznościach polski piłkarz cieszy się kolejnym rozdziałem swojej kariery.

Kamil Glik żona i rodzina

Historia miłości Kamila Glika oraz jego żony Marty jest wyjątkowa. Jak zgodnie podkreślają małżonkowie, mimo że znali się od dziecka, to nie zawsze pałali do siebie sympatią. Wręcz przeciwnie – w dzieciństwie się nie lubili! Później jednak coś zaiskrzyło i Kamil Glik z dumą może mówić, że związał się ze swoją szkolną miłością. Owocem ich związku są dwie córeczki – starsza Victoria oraz Valentina, która przyszła na świat w 2019 roku. Marta i Kamil na co dzień nie mogą jednak mieszkać razem. Piłkarz stacjonuje w Benewencie, gdzie trenuje, natomiast kobieta wraz z dziećmi żyje nieopodal, w Neapolu, mając większe perspektywy choćby w zakresie edukacji starszej córki.

Kamil Glik sylwetka

  • Kamil Glik
  • Data urodzenia: 03.02.1988
  • Klub: Benevento Calcio
  • Mecz i gole w reprezentacji Polski: 82/6
  • Numer na koszulce: 15
  • Debiut w kadrze: 20.01.2010, Tajlandia – Polska 1:3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze