Karol Świderski

i

Autor: Cyfra Sport Jak dzisiaj mecz w TVP 15.11 poniedziałek? Kto dzisiaj gra? Z KIM gra Polka mecz dzisiaj 15 listopada

Kim jest Karol Świderski? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, rodzina, żona

2021-05-17 13:38

W ostatnich latach polscy kibice futbolu mogą z optymizmem patrzeć na przyszłość kadry narodowej, przede wszystkim dzięki młodym zawodnikom, którzy pokazują się z jak najlepszej strony i pracują na transfery do coraz to lepszych i zagranicznych klubów, by później występować w kadrze „Biało-czerwonych”. Jednym z takich zawodników jest bez wątpienia Karol Świderski, który po tym, jak zawojował PKO Ekstraklasę i Jagiellonię Białystok, teraz szkoli się w PAOK-u Saloniki, a także nieźle radzi sobie w trykocie z orzełkiem na piersi.

Spis treści

  1. Karol świderski w kadrze
  2. Karol Świderski w klubie
  3. Karol Świderski rodzina
  4. Karol Świderski sylwetka

Karol Świderski w kadrze

Swój debiut w kadrze Świderski zaliczył podczas meczu eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Andorze, gdy zmienił kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz dla „Biało-czerwonych” zakończył z przytupem, wpisując się od razu na listę strzelców. Drugi raz z orzełkiem na piersi pojawił się w przegranym spotkaniu z Anglią. Duży potencjał Karola Świderskiego może jednak zwiastować, że w najbliższych latach będziemy mieli wiele okazji do oglądania go w meczach polskiej kadry. Najbliższą okazją do tego będą mistrzostwa Europy.

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Karol Świderski w klubie

Przygoda z piłką Karola Świderskiego zaczęła się w zespole Rawii Rawicz, skąd przeniósł się do SMS-u Łódź. Urodzony w Rawiczu zawodnik długo jednak nie zabawił w stolicy województwa łódzkiego, bo szybko zgłosiła się po niego Jagiellonia Białystok. Jak pokazał czas, ekipa z Podlasia dobrze wyszła na tym transferze, nie tylko ze względu na późniejszy zarobek, ale także ze względu na to, co młody napastnik wniósł do zespołu. A wniósł naprawdę wiele, bo barwy Jagiellonii Białystok reprezentował od lipca 2014 roku, gdy przeniósł się z SMS-u Łódź, aż do stycznia 2019 roku, gdy został wykupiony przez PAOK Saloniki. Łącznie Karol Świderski zagrał w barwach „Żółto-czerwonych” w 128 meczach we wszystkich rozgrywkach, w czasie których strzelił 25 bramek i zaliczył 9 asyst. W międzyczasie występował również w młodzieżowych reprezentacjach Polski, od U-18 do U-21. To właśnie w tej ostatniej rozegrał najwięcej jak dotąd spotkań z orzełkiem na piersi, bo aż 11, jednak nie dane mu było wpisać się wtedy na listę strzelców.

Wraz z jego transferem do greckiej ekipy, przyszły kolejne pochwały i kwestią czasu stało się, zanim któryś z selekcjonerów reprezentacji Polski zdecyduje się po powołać do kadry. W tym czasie 24-latek nie przestawał strzelać, zwiększając swoją szansę na dostrzeżenie. Od początku swojej przygody z greckim klubem, Świderki zagrał 99 meczów dla PAKO-u i w tym czasie wpisał się na listę strzelców aż 31 razy, dorzucając do tego 11 asyst. Polak jednak powoli wypracowywał sobie pozycję w drużynie i dopiero w tym sezonie mógł pochwalić się pokaźną liczbą minut. Kampanię 2020/2021 zakończył z wynikiem 43. meczów na koncie, co przełożyło się na 2113 minut na murawie. W tym czasie strzelił 11 bramek we wszystkich rozgrywkach i zaliczył 8 asyst. Dzięki dobrym występom, przyciągnął on w końcu uwagę Paulo Sousy, który powołał go na swoje pierwsze mecze w roli trenera „Biało-czerwonych”.

Karol Świderski rodzina

Pomimo młodego wieku, 24-latek może pochwalić się poukładanym życiem. Od grudnia 2019 roku Karol Świderski jest w związku małżeńskim ze swoją żoną Martyną Świderską. Para doczekała się już także dziecka. Mały Antoś przyszedł na świat rok po ślubie swoich rodziców, w grudniu 2020 roku. Młode małżeństwo spędza ze sobą każdą wolną chwilę, gdy tylko Karol Świderski nie rozgrywa kolejnych spotkań. 

Karol Świderski sylwetka

  • Karol Świderski
  • Data urodzenia: 23 stycznia 1997
  • Klub: PAOK Saloniki
  • Bilans w kadrze: 2 mecze, 1 bramka
  • Numer: 9
  • Debiut w kadrze: 28 marca 2021, Polska - Andora 3:0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze