Kim jest Mateusz Klich? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, partnerka, rodzina

2021-05-07 7:19 Piotr Mika
Mateusz Klich
Autor: Cyfra Sport Mateusz Klich

Mateusz Klich już niedługo może spełnić swoje marzenia i po raz pierwszy w karierze pojechać z reprezentacją Polski na wielki turniej. Jego przygoda z kadrą od początku nie była łatwa, jednak teraz, dzięki cierpliwości w dążeniu do celów i świetnej grze w Premier League w barwach Leeds United, zdołał zapracować na powołania. Nazywany jest często żołnierzem Marcelo Bielsy, ponieważ szkoleniowiec angielskiego klubu bardzo rzadko w ostatnich latach sadzał na ławce polskiej pomocnika. W spełnianiu marzeń o grze w Premier League i reprezentacji polski Klich może liczyć na wsparcie kochającej rodziny i partnerki.

Droga Mateusza Klicha do miejsca, w którym obecnie się znajduje, nie była usłana różami. Jego dobra gra w barwach Cracovii, w której zaczął swoją przygodę z piłką nożną, poskutkowała tym, że już w wieku 21 lat dostał on szansę debiutu w reprezentacji Polski, a po sezonie 2010/2011 trafił on do Bundesligi – VfL Wolfsburg wykupił go z Cracovii za 1,5 mln euro. Niestety, później jego kariera wyhamowała i choć kilkukrotnie pojawił się on w kadrze, to później przez długie lata selekcjonerzy reprezentacji Polski dysponowali lepszymi pomocnikami. Klich po przygodach w różnych klubach w końcu trafił do Leeds United, w którym ponownie rozwinął skrzydła i był czołową postacią zespołu, który w 2020 roku wywalczył awans do Premier League.

Spis treści

  1. Mateusz Klich reprezentacja
  2. Mateusz Klich klub
  3. Mateusz Klich partnerka i rodzina
  4. Mateusz Klich sylwetka

Mateusz Klich reprezentacja

Mateusz Klich do seniorskiej kadry trafił jeszcze jako zawodnik Cracovii. Zadebiutował 5 czerwca 2011 roku w meczu z Argentyną, choć „debiut” to dużo powiedziane, bowiem pomocnik spędził na boisku ledwie minutę! Na kolejny mecz w kadrze musiał czekać ponad dwa lata, natomiast później przerwę od reprezentacyjnej gry miał jeszcze dłuższą, bo nie otrzymywał powołań przez cztery lata, aż do jesieni 2018 roku. Od tego czasu Mateusz Klich może liczyć na regularne występy i w tej chwili w koszulce na piersi wystąpił w 30 spotkaniach. Polak znany jest z tego, że może łączyć zadania defensywne z ofensywnymi, co jest jego dużym atutem.

Mateusz Klich klub

Mateusz Klich przygodę z piłką zaczynał w Cracovii, skąd trafił do VfL Wolfsburg, gdzie jednak wielkiej kariery nie zrobił. W późniejszych latach występował w takich zespołach jak niemiecki Kaiserslautern czy holenderskie PEC Zwolle, FC Twente oraz  FC Utrecht. Ostatecznie trafił do występującego w Championship Leeds United, w którym jego kariera znów weszła na poziom reprezentacyjny. Klich stał się podstawowym zawodnikiem angielskiej drużyny, która w 2020 roku awansowała do Premier League i teraz polski pomocnik może cieszyć się grą w jednej z najsilniejszych lig świata. Obecnie portal Transfermarkt wycenia polskiego pomocnika na 3,5 mln euro.

Mateusz Klich partnerka i rodzina

Mateusz Klich od lat może liczyć na wsparcie swojej partnerki, Magdaleny Firek. Choć para nie zdecydowała się na ślub, to planują wspólną przyszłość, o czym świadczy choćby to, że już kilka lat temu para zdecydowała się na dziecko. W listopadzie 2018 roku  na świat przyszła Laura, córeczka Mateusza Klicha i Magdaleny Firek. Partnerka Mateusza Klicha, podobnie jak jej ukochany, bardzo dba o zdrowy tryb życia, dużo ćwiczy, a także bierze udział w obozach prowadzonych przez Annę Lewandowską, żonę Roberta Lewandowskiego.

Mateusz Klich sylwetka

  • Mateusz Klich
  • Data urodzenia: 13.06.1990
  • Klub: Leeds United
  • Mecze i gole w reprezentacji: 30/2
  • Numer na koszulce: 14
  • Debiut w reprezentacji: 5.06.2011, Polska – Argentyna 2:1
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze