Koronawirus: Robert Lewandowski przekaże FORTUNĘ polskim szpitalom. Znamy SZCZEGÓŁY

2020-03-23 14:12 JWa
Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Autor: Instagram/annalewandowskahpba Robert i Anna Lewandowscy

Robert Lewandowski w miniony weekend poinformował, że wraz z żoną Anią przeznaczą milion euro na pomoc w walce z koronawirusem. Nie wiadomo było jednak, kto otrzyma tę ogromną kwotę. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły. Okazuje się, że część wspomnianej sumy trafi na wsparcie polskich szpitali! "Lewy" swoją decyzję konsultował z odpowiednimi organami.

Robert Lewandowski w weekend ogłosił, że zamierza zaangażować się w pomoc chorym na koronawirusa i walczącym z epidemią. Wraz z żoną Anią postanowił przekazać na ten cel aż milion euro. Niestety, niektórzy nie docenili tego gestu. Znaleźli się hejterzy, którzy wytknęli "Lewemu", że milion euro to dla niego nic, a pieniądze na pewno trafią do Niemiec. Takie osoby bardzo szybko zgasił Wojciech Szczęsny, o czym przeczytacie więcej W TYM MIEJSCU. Ostatecznie krytykom usta zamknął sam zainteresowany. Robert Lewandowski skonsultował swoją decyzję z odpowiednimi organami władzy i na tej podstawie wybrał podmioty, które uzyskają wsparcie.

Portal sportowefakty.wp.pl poinformował, że pieniądze od Roberta Lewandowskiego trafią między innymi do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Polsce. Dla tych placówek przekazane zostaną 4 miliony złotych. Pozostała część kwoty trafi na inne cele związane z walką z epidemią. Obecnie przygotowywane są dokumenty, które pozwolą na jednoczesny transfer środków placówkom.

Koronawirus w Polsce: Zbigniew Boniek wystosował ważny apel do Polaków i wytknął im poważny błąd! Sprawdź, czy go nie popełniasz TUTAJ

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

O celach, na które pieniądze od kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski zostaną przekazane, zadecydują już same władze szpitali. To one mają ocenić, co jest obecnie najbardziej potrzebne.

Koronawirus w sporcie. Przeczytaj o tym więcej:

Najnowsze