Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Koronawirus w Polsce: Zbigniew Boniek z ważnym apelem. Wytyka Polakom wielki błąd

2020-03-23 13:23

Koronawirus w Polsce jest realnym problemem. W naszym kraju rośnie liczba zachorowań, a co najgorsze - śmierci spowodowanych nową chorobą. Wiele osób w naszym kraju pozostaje w domach i ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Znajdują się jednak również tacy, którzy chętnie wychodzą na ulice. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, wystosował w związku z nadzwyczajną sytuacją specjalny apel do rodaków.

Koronawirus w Polsce wywołał spore zamieszanie we wszystkich dziedzinach życia. Odbił się także na sporcie. Władze piłkarskie zdecydowały między innymi o zawieszeniu wszystkich rozgrywek, również zmagań w Ekstraklasie. Na razie nie wiadomo, jak skończy się całe zamieszanie, ale gra w takich warunkach jest po prostu niemożliwa. Dlatego też ważne jest, by wszyscy Polacy zachowywali się racjonalnie i w miarę możliwości pozostawali w swoich domach. Rząd od jakiegoś czasu apeluje do obywateli, by wychodzić z mieszkań tylko w uzasadnionych przypadkach. W podobne tony uderzył Zbigniew Boniek.

Lewandowski dał miliony na walkę z koronawirusem, a w zamian wylała się na niego fala HEJTU. Szczęsny odpowiedział -> SPRAWDŹ

Prezes PZPN na Twitterze opublikował specjalną wiadomość dla rodaków. Widząc, że w słoneczne dni coraz więcej Polaków pojawia się na ulicach, postanowił wystosować własny apel. "Hej , pomóżmy Ministrowi Zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, samym sobie i wszystkim Polakom. Siedzimy w domu. Za dużo nas na ulicy. Nie bagatelizujmy sprawy. Im szybciej to zrozumiemy, tym szybciej wrócimy do normalności" - napisał na portalu społecznościowym szef piłkarskiej centrali nad Wisłą.

Czy Brzęczek straci pracę przed mistrzostwami Europy?! Ważny działacz PZPN mówi o jego kontrakcie

Świat piłki nożnej mocno cierpi na epidemii koronawirusa. Zawieszono zmagania w niemal wszystkich europejskich ligach. Nie odbywają się także wcześniej planowane spotkania Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. UEFA podjęła także decyzję o przeniesieniu Euro 2020 na przyszły rok.

Tak koronawirus wpływa na sport:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze