Królowa Elżbieta

i

Autor: AP

Boniek żegna Elżbietę II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zbigniew Boniek pożegnał monarchinię, dołączył piękne zdjęcie

2022-09-08 20:40

Królowa Elżbieta II nie żyje. W czwartek, 8 września, zmarła w wieku 96 lat Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II. O jej śmierci poinformował w oficjalnym komunikacie Pałac Buckingham. Monarchinię żegnają również ludzie ze świata sportu. Zbigniew Boniek, były wyśmienity piłkarz i prezes PZPN, pożegnał Królową Elżbietę II na Twitterze.

Zbigniew Boniek żegna Królową Elżbietę II

Elżbieta II lubiła sport. Często była widywana na wydarzeniach sportowych. Na żywo oglądała ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich w Londynie, a potem wspierała rodaków w walce o medale. Widywana była również na meczach piłki nożnej. Po finale mistrzostw Europy, organizowanych przez Anglię, Elżbieta II wręczała medale piłkarzom Niemiec, którzy wygrali w finale. Do historii przeszło zdjęcie Juergena Klinsmanna wznoszącego puchar i uśmiechniętej Elżbiety II w tle. Nic dziwnego, że wielcy piłkarze teraz żegnają Elżbietę II. „Królowa Elżbieta II. RIP – napisał na Twitterze były prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Świat sportu opłakuje potworną stratę! Poruszające wpisy

Królowa Elżbieta II miała 96 lat

Śmierć Królowej Elżbiety II, która była najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii, zszokowała świat. O jej odejściu poinformował w oficjalnym komunikacie Pałac Buckingham. Jej stan zdrowia pogorszył się w środę, a w czwartek o 19:30 poinformowano o śmierci. Flaga na Pałacu Buckingham została opuszczona do połowy. Po śmierci Elżbiety II tron przejął jej najstarszy syn, Karol.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii
Listen to "Lewandowski zostanie wygwizdany? Ofiara: "Niemcy pamiętają co mówił o Bayernie" [SuperSPORT]" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze