Grzegorz Krychowiak

Autor: East News Grzegorz Krychowiak

Krychowiak z golem na wagę wygranej Lokomotiwu Mokswa, Rybus z asystą [WIDEO]

2019-08-04 15:34

Z poprzedniego sezonu może być zadowolony. Grzegrz Krychowiak (29 L.) miał pewne miejsce w pierwszym składzie Lokomotiwu Moskwa i przyczynił się do wywalczenia wicemistrzostwa Rosji. Na koniec rozgrywek doceniono jego postawę. Przypadła mu nagroda dla najlepszego pomocnika ligi rosyjskiej. W tym sezonie potwierdza tamten wybór. Krychowiak był bohaterem meczu z Krylią Sowietow Samara. To dzięki jego trafieniu w doliczonym czasie Lokomotiw Moskwa wygrał 2:1 w wyjazdowym meczu 4. kolejki.

W pierwszym składzie wicemistrzów Rosji trener Jurij Siemin wystawił dwóch reprezentantów Polski. Na lewej obronie zagrał Maciej Rybus, a w pomocy Grzegorz Krychowiak. Obaj wystąpili przez całe spotkanie. Rybus wypracował pierwszego gola w 15. minucie, gdy po jego dośrodowaniu bramkę głową dobył Fiodor Smołow. Poniżej asysta naszego kadrowicza i skrót meczu.

Wydawało się, że Lokomotiw zdubi punkty w Samarze. Bo gospodarze w 88. minucie doprowadzili do wyrównania. Jednak wicemistrzowie Rosji w doliczonym czasie przeprowadzili zabójczą akcję, w której bohaterem został Grzegorz Krychowiak. Polak wykazał się sprytem na polu karnym. Strzał oddał Rifata Żamaletdinowa, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a pomocnik reprezentacji Polski ubiegł obrońcę i uderzeniem piłki głową z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki Krylii Sowietow. W ten sposób przypieczętował zwycięstwo. Poniżej bramka Krychowiaka.

Po czterech kolejkach liderem ligi rosyjskiej jest Zenit St. Petersburg (10 punktów), który wyprzedza Rostów (8 pkt) i Krasnodar (7 pkt). Lokomotiw zajmuje w tabeli szóstą pozycję (7 pkt). W następnej serii (11 sierpnia) drużyna z Moskwy zmierzy się u siebie z Uralem Jekaterynburg (czwarta pozycja, 7 pkt). Piłkarzami tego klubu od tego sezonu są Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk.