Kto nowym trenerem kadry? Zagraniczna gwiazda zbyt droga, wielki powrót blisko

2022-01-11 15:42

Ogłoszenie nowego selekcjonera reprezentacji Polski coraz bliżej i coraz więcej wskazuje na to, że stanowisko to obejmie Adam Nawałka. Za byłym selekcjonerem opowiadają się piłkarze, a pozostali kandydaci powoli się wykruszają. Przed prezesem PZPN Cezarym Kuleszą czas ostatecznych decyzji.

Według naszych informacji, nie jest rozważana kandydatura Andrija Szewczenki. Ukrainiec nie ma najlepszych notowań w Genoi i być może wkrótce będzie wolnym trenerem, ale - jak słyszymy – po pierwsze jest bardzo drogi (w Genoi zarabia 2 mln euro za sezon), a po drugie niekoniecznie może chcieć pracować w Polsce. Często pojawiającym się nazwiskiem był również Slaven Bilić, który skończył pracę w chińskim klubie. Chorwat chciał wrócić do Europy w trudnym czasie pandemii, by być bliżej rodziny. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że były selekcjoner reprezentacji Chorwacji obejmie tureckie Fenebahce, co zabierze Polakom kolejnego potencjalnego trenera kadry.

Kumpel Lewandowskiego podjął ważną decyzję! To będzie miało wpływ na grę Polaka?

Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia

Ale nie dlatego faworytem jest Nawałka. Za byłym selekcjonerem przemawia doświadczenie reprezentacyjne, a przede wszystkim – jak słyszymy – poparcie kadrowiczów. Reprezentanci Polski z trzonem drużyny na czele popierają Nawałkę, a Robert Lewandowski otwarcie mówi, że nowym selekcjonerem powinien być Polak, który dobrze zna drużynę. W czwartek Nawałka wraca z wakacji na Malediwach i krótko później ma dojść do rozmowy z prezesem Kuleszą (być może telefonicznej).

Robert Lewandowski miał trudny poranek. Córki dały mu w kość, rodzice znają ten ból

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze