Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Kuriozalne słowa Zbigniewa Bońka w sprawie Rybusa. Przecieramy oczy ze zdziwienia, szokujące wnioski

2022-06-22 10:59

Zbigniew Boniek w dość mocnych słowach skomentował odsunięcie Macieja Rybusa od drużyny narodowej. Były prezes PZPN w rozmowie z "polsatsport.pl." powiedział, że decyzja o niepowoływaniu do kadry piłkarza Spartaka Moskwa jest populizmem, a samo skreślenie byłego zawodnika Legii jest proste, gdyż jest on wiekowy i podatny na kontuzje. Te słowa odbiły się szerokim echem.

Zbigniew Boniek postanowił odnieść się do sprawy wykluczenia Macieja Rybusa z drużyny narodowej. Piłkarz Spartaka Moskwa, decyzją Czesława Michniewicza, nie będzie dostawał powołania na jesienne mecze Ligi Narodów i nie będzie uwzględniany przy powołaniach na mistrzostwa świata. Zdaniem byłego prezesa PZPN, działanie Czesława Michniewicza jest populistyczne. Nikt nie mógł się spodziewać tak ostrych słów.

Witalij Kliczko zwrócił się do Polaków. Wszystko przez Marcina Gortata, nie mógł tego ukryć, padły wielkie słowa

Zbigniew Boniek ostro o odsunięciu Rybusa z kadry. Padły mocne słowa

Były prezes PZPN nie zgadza się z odsunięciem Rybusa od kadry i zasugerował, że ban na rosyjski i białoruski sport jest w Polsce bardzo wybiórczy. Jak twierdzi były reprezentant Polski, dobrym przykładem jest spotkanie Vive Kielce, w którego trakcie dużą rolę odegrali piłkarze zza granicy.

 - Za dużo jest populizmu w tym wszystkim. Polska drużyna w piłce ręcznej w Lidze Mistrzów piłki ręcznej Vive Kielce wyrównała z Barceloną i doprowadziła do dogrywki dzięki bramce Białorusina. I to nikomu nie przeszkadzało - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Polsatem Sport".

Maciej Rybus wyrzucony z kadry, wcześniej został w Rosji, zasłaniając się rodziną. Żona Lana, dzieci - kim jest rodzina Rybusa?

Aby zobaczyć zdjęcia Zbigniewa Bońka nad basenem, przejdź do galerii poniżej.

Zbigniew Boniek szczerze o sytuacji Rybusa. Mówi, że łatwo można go skreślić

Jak mówi Zbigniew Boniek, łatwo jest skreślić Rybusa, gdyż reprezentacja Polski doczekała się dobrych, lewych obrońców, a sam Rybus jest piłkarzem wiekowym i podatnym na kontuzje.

-  Dzisiaj łatwo było o taki gest, bo Rybus w rankingu lewych obrońców jest za Bereszyńskim, Puchaczem czy Zalewskim. 33-letniego Rybusa, który zawsze na kadrze ma jakieś kontuzje skreślić jest łatwo i przyjemnie. Analizować można sprawę na różne sposoby i do różnych wniosków dochodzić, ale teraz to jest trochę tak, że kto głośniej krzyczy ten ma rację - mówi Boniek.

Sonda
Czy Maciej Rybus powinien być powoływany do polskiej kadry?
Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze