Marcin Bułka

i

Autor: Cyfrasport Marcin Bułka, reprezentacja Polski

Francuz tak widzi grę Polaka

Marcin Bułka zakończył serię bez straty gola, ale wciąż o nim głośno. To cechuje polską gwiazdę Nicei

2023-12-11 14:55

Przed długie tygodnie o jego wyczynach mówiła cała Francja. Marcin Bułka długo zachowywał czyste konto. Jego seria zakończyła się na 10 meczach na zero z tyłu. Były francuski bramkarz Sebastien Frey na to zwrócił uwagę w grze młodego golkipera Nicei. Dodał, co cechuje naszego kadrowicza.

10 czystych kont to absolutnie kosmiczny wynik

W poprzedniej kolejce Nice przegrała z Nantes 0:1, a reprezentant Polski pierwszy raz od września dał się pokonać. Teraz Nica wygrała 2:1 z Reims. Klub Polaka jest wiceliderem Ligue 1. Do prowadzącego PSG traci cztery punkty. - Bułka zdaje sobie sprawę, że 10 czystych kont to absolutnie kosmiczny wynik - powiedział Sebastien Frey w ostatniej rozmowie z "Super Expressem". - Niespotykany w najsilniejszych ligach europejskich. Jeżeli w meczach z Lyon, Monaco, czy Marsylią nie puszczasz goli, to musisz być pewny siebie i każdy mecz „na zero” z tyłu tę pewność siebie buduje. Trzeba go także pochwalić za koncentrację. Wiele razy w tym sezonie swoimi interwencjami ratował skórę kolegom - podkreślił.

Jagiellonia ma coraz większy apetyt. Adrian Siemieniec stworzył potwora!

Ma bardzo dobry refleks i stalowe nerwy

Były reprezentant Francji docenia wysiłek bramkarza Nicei. Wymienił nawet kilka jego mocnych cech. - Dobrze czyta grę, jest pewny na przedpolu - Frey analizował poczynania Polaka. - Ma stalowe nerwy, potrafi odpowiednio ustawiać kolegów w defensywie, a przy okazji ma bardzo dobry refleks. Poza tym nie brakuje mu pewności siebie. To co powiedziałem wcześniej: nie zapominajmy, że w przeszłości trenował już z gwiazdami Chelsea i PSG, więc miał styczność z tymi największymi z największych - przypomniał Francuz w rozmowie z naszym portalem.

Były kadrowicz o transferze polskiej gwiazdy Napoli. „Zieliński nie potrzebuje kagańca”

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny
Sonda
Czy Polska wygra baraże i awansuje na Euro 2024?
Jan Tomaszewski grzmi na reprezentację
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze