Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Przeszłość i przyszłość selekcjonera

Mocne słowa o Czesławie Michniewiczu. Były reprezentant odwołał się do... geografii

2022-12-09 15:51

Wciąż nie wiadomo, jakie będą dalsze losy obecnego selekcjonera Biało-Czerwonych w kontekście jego reprezentacyjnej pracy. Cezary Kulesza, prezes PZPN, nie zdradził do tej pory swego zdania na temat ewentualnego przedłużenia umowy Czesława Michnewicza.

Sam selekcjoner na antenie TVP Sport – wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej wielu różnych pogłosek i domniemań – w paru zdaniach uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej zapisów obecnego kontraktu. - Chcę to wyjaśnić, rozmawiać o faktach – powiedział Michniewicz. Po jego wyznaniu jasność kibice mają w sprawie tylko jednego pewnika: kontrakt wygasa 31 grudnia tego toku.

Własne zdanie na temat postawy reprezentacji w Katarze – ale także samego selekcjonera i jego zachowań – mają także dziennikarze, byli działacze i eksreprezentanci. Opinie są oczywiście bardzo skrajne. Na antenie mazowieckiego „Radia dla Ciebie” głos na temat przyszłości kadry i jej opiekuna zabrał też były reprezentant kraju, później m.in. dyrektor sportowy Legii i prezes krakowskiej Wisły, Jacek Bednarz. Nie są to słowa banalne...

Mocne słowa byłego reprezentanta. Odwołał się do... geografii

- Myślę, że notowania selekcjonera bardzo spadły; że szorują gdzieś po dnie Rowu Mariańskiego. I bynajmniej nie tylko z powodów sportowych – ocenił Bednarz, odnosząc się między innymi do publicznych wystąpień Michniewicza w trakcie mundialu i po powrocie do kraju. - Mieliśmy w XXI wieku kilku selekcjonerów, którzy – prędzej czy później – wraz ze swym sztabem przejawiali zachowania charakterystyczne dla „syndromu oblężonej twierdzy”. Tymczasem w branży, w której pracuje, krytyka jest czymś oczywistym. Trzeba się z nią pogodzić, wyjść do niej i posłuchać, co inni myślą o twojej pracy.

Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze