Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Karuzela transferowa w Europie

Na stole grube miliony euro, a reprezentant Polski w tle transakcji na linii Serie A – Premier League

2023-01-13 19:15

Karuzela transferowa rozkręca się na dobre, w przypadku wielu ruchów personalnych kwoty „fruwające” w medialnych spekulacjach przyprawiają o zawrót głowy. Tak jest chociażby w temacie Sergeja Milinkovicia-Savicia. Niewykluczone, że Serb lada chwila Półwysep Apeniński zamieni na Wyspy Brytyjskie. Elementem transakcji może być także zmiana barw przez... reprezentanta Polski.

W Neapolu marzą o mistrzostwie – mówił „Super Expressowi” włoski mistrz świata sprzed czterech dekad, Marco Tardelli, zapowiadając wieczorne piątkowe starcie gigantów Napoli – Juventus i przypominając o niepośledniej roli, jaką w zespole lidera Serie A odgrywa Piotr Zieliński. Kontrakt reprezentanta Polski z obecnym klubem ważny jest jeszcze przez półtora roku, ale nawet przy tak długiej perspektywie czasowej nie brak pogłosek o możliwości jego rozstania się z obecnym pracodawcą.

O zakusach Lazio na „Zielka” pisano już latem. Teraz – przynajmniej medialnie – temat powrócił za sprawą publikacji „Il Messaggero”. Dziennik informuje o zainteresowaniu Newcastle United pomocnikiem rzymian, Sergejem Milinkoviciem-Saviciem. „Sroki” gotowe są ponoć na wyłożenie nawet 60 mln euro. Takie pieniądze mogłyby zainteresować prezydenta Lazio, Claudio Lotito; a i trener Maurizio Sarri pewnie nie sprzeciwiłby się odejściu Serba, gdyby... dostał obietnicę wyrównania ubytku w II linii.

„Rekompensata” miałaby odbyć się poprzez angaż rodaka Milinkovicia-Savicia, czyli 21-letniego Ivana Ilicia z Hellas Werony już teraz, a Piotra Zielińskiego – latem 2023. Polak przez ekspertów portalu transfermarkt wyceniany jest obecnie na 40 mln euro, ale każde okienko transferowe bliżej końca jego kontraktu będzie jego wartość czyniło bardziej „przyjazną” dla Lazio.

Sonda
Czy Piotr Zieliński sięgnie w tym sezonie z Napoli po mistrzostwo Włoch?
Klich, Bereszyński, Zieliński grają w ping ponga
Najnowsze