Jerzy Dudek

i

Autor: Andrzej Lange / SE Jerzy Dudek

Jerzy Dudek nie owija w bawełnę

Odważny pomysł byłego reprezentanta Polski. Żąda dymisji Michniewicza, podaje nazwisko sensacyjnego następcy

2022-09-26 13:09

Pomimo, że reprezentacja Polski wygrała na wyjeździe z Walią i zapewniła sobie utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów, selekcjoner Czesław Michniewicz wciąż musi słuchać wielu krytycznych słów. Jedną z osób negatywnie oceniających pracę 52-latka jest Jerzy Dudek. Były bramkarz reprezentacji Polski na w swoim felietonie opublikowanym na łamach „Przeglądu Sportowego” pokusił się nawet o stwierdzenie, że Michniewicz powinien pożegnać się z posadą jeszcze przed mundialem. Były golkiper Realu Madryt wyjawił także, kogo widziałby w roli jego następcy.

Do rozpoczęcia mistrzostw świata coraz mniej czasu. Przedostatnim testem reprezentacji Polski przed tym turniejem miało być wyjazdowe spotkanie przeciwko Walii w ramach Ligi Narodów. Dodatkowo mecz ten miał także odpowiedzieć na pytanie, czy biało-czerwonym uda się utrzymać w Dywizji A tych rozgrywek. Podopieczni Czesława Michniewicza podołali zadaniu i po bramce strzelonej przez Karola Świderskiego wygrali 1:0. Nie oznacza to jednak, że negatywne głosy pod adresem selekcjonera Czesława Michniewicza ucichły. Były reprezentacyjny bramkarz Jerzy Dudek pokusił się nawet o stwierdzenie, że do zmiany na tym stanowisku powinno dojść jeszcze przed mundialem. 49-latek w felietonie opublikowanym na łamach „Przeglądu Sportowego” pokusił się także o wytypowanie następcy obecnego selekcjonera. Człowiekiem tym miałby być… Paulo Sousa!

Lewandowski GORZKO po meczu z Walią. Nie ma co świętować

„Do Mistrzostw Świata w Katarze zostały niespełna dwa miesiące, a wniosek nasuwa mi się jeden: z taką grą nie mamy czego tam szukać. Jeśli Polacy będą tak bojaźliwi i niedokładni, jak w meczu z Holandią, to poza naszym zasięgiem będzie nie tylko Argentyna, ale także Meksyk, a nawet Arabia Saudyjska. Dlatego prezes Cezary Kulesza powinien przeprosić się z Paulo Sousą, dopóki jest jeszcze wolny, bo może on będzie w stanie coś pozytywnego z tego bałaganu zbudować. Jeśli nie dojdzie do zmiany trenera, to Michniewicz powinien ratować się tym, co zrobił z kadrą U-21. Ustawić drużynę ultradefensywnie, tak by walczyła o 0:0 i zagrać na dwa uda – albo się uda, albo się nie uda” – napisał były golkiper m.in. Realu Madryt oraz Liverpoolu.

Sonda
Czy Czesław Michniewicz powinien poprowadzić reprezentację Polski na mundialu w Katarze?

Z ogromną dozą pewności można jednak powiedzieć, że wizja Dudka nie ziści się. Nic bowiem nie wskazuje na to, aby w strukturach PZPN-u panowało aż tak duże niezadowolenie z gry oraz wyników osiąganych przez biało-czerwonych pod wodzą Michniewicza. 52-latek najprawdopodobniej dostanie zatem szansę poprowadzenia reprezentacji na mundialu w Katarze, a dopiero po jego zakończeniu zostanie podjęta decyzja odnośnie jego przyszłości. Michniewicz jak do tej pory prowadził narodową drużynę w ośmiu meczach – trzy z nich wygrał, dwa zremisował i także trzy przegrał.

Najnowsze