Santos i Mateusz Łęgowski

i

Autor: Tomasz Radzik , Jacek Kozioł

Najmłodszy kadrowicz

Piłkarz Pogoni miał zabukowane wakacje. Fernando Santos pokrzyżował mu plany, musi je zmienić

2023-05-30 15:50

Mateusz Łęgowski z Pogoni znalazł się w gronie wybrańców Fernando Santosa na mecze z Niemcami i Mołdawię. Pomocnik Pogoni został dostrzeżony i doceniany przez drugiego selekcjonera, bo debiut w reprezentacji zaliczył jeszcze u Czesława Michniewicza.

Końcówka rundy była bardzo udana dla Łęgowskiego po słabszym jej początku. Wychodził regularnie w podstawowym składzie Pogoni, a dobrą grę potwierdził liczbami. W ostatnich czterech meczach strzelił 2 gole i zaliczył asystę, a cały sezon zakończył z bilansem 3+3. Po ostatnim meczu sezonu mówił o odpoczynku i planach na wakacje.

Skrócone wakacje

- Mam zabukowane wakacje, gdzieś się wybieramy. Ale będę reagował na bieżąco, zobaczymy co się wydarzy – mówił po meczu z Radomiakiem Łęgowski. Wiadomo, że będzie musiał nieco zmienić plany, a na pewno skrócić wypoczynek. Zgrupowanie kadry ma się rozpocząć najpóźniej 12 czerwca, ale to nie powinno zmartwić Łęgowskiego, bo grę w reprezentacji traktuje bardzo poważnie.

- Mam z tyłu głowy kadrę, ale nie chcę za dużo myśleć, bo to może przeszkodzić w moim codziennym rozwoju. Powiedziałem sobie, że ubiegłoroczne zgrupowanie i mecz z Holandią nie mogą być moimi jedynymi. Jestem w stanie sprostać wymogom reprezentacji - mówił 20-letni Łęgowski w rozmowie z "Super Expressem" na początku maja.

Najmłodszy w kadrze Santosa

Kilkuminutowy debiut w reprezentacji zaliczył we wrześniu ubiegłego roku, przeciwko Holandii w Lidze Narodów na Stadionie Narodowym. - Najwięcej z tamtego zgrupowania zostało w mojej głowie. Pobyt na nim pozwolił mi przeskoczyć pewną barierę pod względem mentalnym i psychicznym. W następnych meczach łatwiej było mi podejmować decyzje w trudnych sytuacjach boiskowych. Skoro byłem na zgrupowaniu najważniejszej drużyny w Polsce, to wszystko jest możliwe w mojej grze i rozwoju – mówił Łęgowski, który jest najmłodszym piłkarzem powołanym przez Fernando Santosa na mecze z Niemcami i Mołdawią

Znamy powołania Fernando Santosa! Krychowiak, Glik i Grosicki pominięci! Jest też inny wielki nieobecny

Sonda
Czy Mateusz Łęgowski zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski?
PKO Ekstraklasa Raport 29.05
Listen on Spreaker.
Najnowsze