Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Decyzje selekcjonera

Znamy powołania Fernando Santosa! Krychowiak, Glik i Grosicki pominięci! Jest też inny wielki nieobecny

2023-05-30 13:03

W połowie czerwca reprezentacja Polski rozegra dwa spotkania w tym jedno o punkty w eliminacjach mistrzostw Europy 2024. Wcześniej jednak dojdzie do prestiżowego starcia z Niemcami na PGE Narodowym, podczas którego pożegnany zostanie Jakub Błaszczykowski. Fernando Santos we wtorkowe popołudnie ogłosił powołania na czerwcowe rywalizacje. Portugalczyk ponownie nie powołał doświadczonych zawodników.

Czerwiec tradycyjnie już będzie stał pod znakiem występów drużyn narodowych. Również biało-czerwoni zawalczą w kolejnym ważnym meczu eliminacji Euro 2024. Spotkanie z Mołdawią w Kiszynowie dla podopiecznych Fernando Santosa powinno być formalnością, choć Czesi przekonali się, że w Europie nie ma już słabych drużyn i w wyjazdowym spotkaniu stracili punkty.

Powołania na czerwcowe mecze reprezentacji Polski. Fernando Santos odkrył karty

Nim jednak odbędzie się mecz w stolicy Mołdawii, biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami w meczu towarzyskim. Będzie on jednocześnie pożegnaniem Jakuba Błaszczykowskiego, który ma się pojawić na murawie. Na ponad dwa tygodnie przed starciem z reprezentacją Niemiec Fernando Santos ogłosił powołania na czerwcowe rywalizacje.

Ponownie w kadrze nie znaleźli się doświadczeni zawodnicy: Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik oraz Kamil Grosicki. Dużym nieobecnym wydaje się być również Matty Cash, który był niedawno etatowym prawym obrońcą reprezentacji Polski. - Jest to decyzja o powołaniu piłkarzy na teraz. Moje podejście i nasze obserwacje - zgodnie z naszym planem na najbliższe spotkanie to najlepsze wybory. Mam ogromny szacunek do wszystkich zawodników. Nie ma ich w powołaniach, wybraliśmy innych zawodników - powiedział Santos na konferencji prasowej.

Sonda
Jak oceniasz decyzję Santosa o nie powołaniu Krychowiaka?
Listen on Spreaker.
Najnowsze