Piotr Zieliński

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Nie zapomniał o innych

Piotr Zieliński doceniony. Co za wyróżnienie dla lidera kadry, nie każdy może dostać taką nagrodę

2023-01-09 16:26

Piotr Zieliński należy nie tylko do liderów reprezentacji Polski, ale jest gwiazdą Napoli. W tym sezonie może z tym klubem sięgnąć po mistrzostwo Włoch. Pomocnik kadry otrzymał właśnie nie lada wyróżnienie. Została doceniona jego postawa poza boiskiem, bo trzeba wspomnieć, że nasz kadrowicz nie zapomina o potrzebujących. Nie każdy może otrzymać taką nagrodę.

Domy dziecka na Dolnym Śląsku

Polski pomocnik został wyróżniony medalem Świętego Brat Albeta, który przyznawany jest za okazywanie pomocy osobom z niepełnosprawnościami oraz tym, którzy potrzebują pomocy. Kapituła doceniła postawę Piotra Zielińskiego, który od lat zaangażowany jest w działalność charytatywną. Lider naszej kadry utworzył domy dziecka na Dolnym Śląsku, które wspiera w ramach stowarzyszenia "Piotruś Pan" - czytamy w uzasadnieniu kapituły. Uroczystość na której odbędzie się wręczenie medali zaplanowano na 21 marca. Odbędzie się ona w Teatrze im. Juliana Słowackiego w Krakowie.

Fundacja Piotruś Pan

- Piotr Zieliński empatię do drugiego człowieka nabył od rodziców, którzy od 2002 roku prowadzili pogotowie rodzinne - czytamy na stronie "Łączy nas piłka". - Przez trzynaście lat użyczali swojego domu innym potrzebującym. Syn zawsze ich wspierał, pomagał we wszelkich inicjatywach, lecz nigdy się tym nie chwalił. W 2015 roku reprezentant Polski kupił z własnych pieniędzy w powiecie ząbkowickim pierwszy dom dziecka, a czternaście miesięcy później – drugi. Rodzina Zielińskich wyremontowała je i przekształciła w domy dziecka pod stowarzyszeniem „Piotruś Pan” – od imienia zawodnika. Dają one schronienie tym najbardziej potrzebującym - podkreślono.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze