Polska - Norwegia, wynik 1:0. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

2011-02-09 21:15

Reprezentacja Polski pod wodzą Franciszka Smudy wygrała drugi mecz na zgrupowaniu w Portugalii. Spotkanie z Norwegią nie stało na wysokim poziomie, a praktycznie jedena składna akcja wystarczyła "biało-czerwonym" by wygrać 1:0. Bohaterem spotkania został strzelec bramki - Robert Lewandowski. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

KONIEC MECZU

90 min. - kolejna zmiana. MATUSZCZYK schodzi z boiska, na którym melduje się JANUSZ GOL

88 min. - zmiana w Polsce. MURAWSKIEGO zastępuje GRZEGORZ KRYCHOWIAK

88 min. - strzał Norwegów z bliska, ale pewnie broni Szczęsny

85 min. - ospała gra z obu stron

81 min. - pierwszy kontakt z piłką Rogera. Jednak dwaj Norwedzy szybko odebrali mu futbolówkę

80 min. - fatalny strzał Arne Riise przelatuje wysoko nad bramką Szczęsnego

79 min. - Brawo Smuda, mamy zmianę. OBRANIAKA zastępuje wracający do kadry ROGER GUERREIRO

78 min. - Dudka chciał zacząć kontratak, ale nie miał do kogo podać...

76 min. - Norwegia atakuje z prawej strony, ale dośrodkowanie blokują obrońcy

75 min. - Norwegowie starają się atakować, ale Polacy ndal świetnie się bronią. Nas zastanawia natomiast jedno, czemu Franciszek Smuda dokonał zaledwie jednej zmiany? Przecież mecz towarzyski jest po to, by sprawdzić  jak nawięcej piłkarzy

72 min. - fantazyjnie Lewandowski, ale niestety podanie piętą nie dochodzi do Błaszczykowskiego

71 min. - Glik blokuje Husekleppa i od bramki Szczęsny. Polacy póki co umiejętnie przerywają ataki Norwegów. Szkoda, że brakuje ataków

67 min. - Abdellaoue strzela na bramkę Szczęsnego, ale bardzo niecelnie

64 min. - zmiana w Polskiej ekipie. Schodzi JELEŃ, w jego miejsce KAMIL GROSICKI

63 min. - ładna akcja Polaków. Błaszczykowski do Piszczka, ten robi zwód i myli obrońcę, jednak fatalnie dośrodkowuje

60 min. - Szczęsny łapie pewnie piłkę po dośrodkowaniu

60 min. - wolny dla Norwegów. Potężną bombę Arne Riise broni jednak Szczęsny, piłka na rzucie rożnym

58 min. - Obraniak wcześniej miał ostrzeżenie, a teraz zobaczył żółtą kartkę

57 min. - znów groźnie Norwedzy. Jednak Pedersen nie zdołał dopaść do podania w polu karnym i oddać sztrzału

56 min. - znów pewnie Szczęsny, który i tym razem nie dał się pokonać po strzale Johna Arne Riise

54 min. - fatalny rożny w wykonaniu Norwegów. Piłka dla Polski, zaczyna od bramki Szczęsny

53 min. - kolejna łatwa interwencja Szczęsnego, który łapie piłkę po słabym dośrodkowaniu Espena Ruuda

50 min. - mocny strzał Johna Arne Riise, ale również niecelny

49 min. - łatwa strata Ireneusza Jelenia

48 min. - Błaszczykowski utrzymał się przy piłce przed polem karnym, ale za późno podał do Obraniaka

46 min. - rozpoczynają Polacy. Biało-czerwoni bez zmian w składzie

II POŁOWA

45 min. - ostatni gwizdek sędziego. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. POLSKA PROWADZI 1:0 PO GOLU ROBERTA LEWANDOWSKIEGO

45 min. - Obraniak dośrodkowuje z wolnego, ale piłka zostaje wybira na rzut rożny. Ten jednak zostaje słabo wykonany przez Polaków...

44 min. - Glik fauluje tuż pod polem karnym. Z 18. metrów Pedersen trafia jednak prosto w mur

43 min. - Norwegia groźnie z rzutu rożnego. Hangeland strzla głową, a piłka minimalnie mija bramkę Szczęsnego

42 min. - słabiutkie dośrodkowanie Lewandowskiego ląduje w rękach norweskiego bramkarza

41 min. - faul Obraniaka. Sędzia kartki jeszcze nie pokazał, ale pogroził naszemu piłkarzowi

40 min. - kolejna akcja Norwegii. Husteklepp dośrodkowuje w pole karne, ale strzał Arne Riise... obija się od Pedersena i wychodzi na aut

37 min. - na boisku niewiele się dzieje. Obie drużyny wyglądają tak, jakby już myślały o przerwie

35 min. - tym razem to Carew fauluje Głowackiego

33 min. - nieporozumienie w szeregach Polaków. Huseklepp wpada w pole karne, tam jednak piłkę odbiera mu Kamil Glik

31 min. - Norwedzy atakują. Pedersen podaje do Husekleppa, jednak piłka wychodzi za linię końcową i od bramki zaczyna Szczęsny

29 min. - aut dla Polaków, którzy mimo iż są przy piłce, to nie potrafią skonstruować groźnej akcji

27 min. - Norwedzy częściej przy piłce, ale niewiele z tego wynika

25 min. - Matuszczyk świetnie przerywa akcję Norwegów. Chwilę potem faulowany jest Ludovic Obraniak

24 min. - z daleka strzela Tetteh, ale bardzo niecelnie i piłka szybuje około dwóch metrów ponad bramką Szczęsnego

23 min. - gra Polaków wyraźnie się ożywiła. Mocniej do przodu wyszli też Norwedzy, co może zwiastować emocje

20 min. - rożny dla Norwegów. Tym razem Szczęsny nie pomylił się i wypiąstkował piłkę

19 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Piękna akcja Lewandowskiego i Polacy mimo słabej gry prowadzą 1:0. Napastnik Borussii Dortmund wspaniale znalazł sobie miejsce, zszedł z boku boiska pod pole karne i z 18 metrów huknął obok słupka norweskiej bramki!!

17 min. - Dudka swój rajd z piłką zakończył za linią boczną boiska. Polacy nadal ospale i bez pomysłu na grę

15 min. - rożny dla Norwegów. Wrzutka Johna Arne Riise przelatuje jednak między rękami szczęsnego, na szczęśnie Polak świetnie obronił potem strzał z bliskiej odległości. Piłka wyszła na róg, ale z drugiego stałego fragmentu gry nie wynikło zagrożenie

14 min. - Obraniak podaje w pole karne, tam Lewandowski sprytnie przepuszcza piłkę między nogami, ale Jeleń nie ma szans, by do niej dopaść

13 min. - Polacy "pokopali" na połowie rywala. Pokopali to właściwe słowo, bo po paru podaniach, które nic nie dały, piłkę przejęli rywale

11 min. - Grindheim wrzuca piłkę w pole karne, ta jednak wychodzi za linię. Od bramki Szczęsny

10 min. - Lewandowski podaje do Jelenia, ale za mocno. Piłka w rękach bramkarza rywali

9 min. - Carwe strzla głową, ale broni Szczęsny! Było groźnie.

8 min. - kolejny faul Głowackiego, tym razem na Johnie Carewie

8 min. - znów piłkę pewnie łapie Szczęsny po tym, jak Norwegowie próbowali podaniem uruchomić Husekleppa

6 min. - Obraniak dośrodkowuje z wolnego, jednak piłkę wybijają Norwedzy

5 min. - walka w środku pola. Żadna z drużyn nie uzyskała póki co przewagi

3 min. - Norwegia oddaje lekki, daleki strzał z wolnego. Piłkę jednak pewnie łapie Szczęsny

2 min. - akcja Polaków, ale Murawski strcił piłkę przed polem karnym. Potem akcję Norwegów zatrzymuje faulem Głowacki

1 min. - początek meczu. Rozpoczynają Norwegowie. Co ciekawe, Norwegia jest na 11. miejscu w rankingu FIFA. Polska na... 71.

I POŁOWA

Obie drużyny są już na boisku, więc spotkanie rozpocznie się lada moment. Za nami Mazurek Dąbrowskiego i hymn Norwegii. Dzisiejszy mecz poprowadzi portugalski sędzia Ivo Santos.

Polska zagra w składzie:

Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Arkadiusz Głowacki, Kamil Glik, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski, Adam Matuszczyk, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak - Ireneusz Jeleń, Robert Lewandowski

Na ławce rezerwowych usiądą:
Grzegorz Sandomierski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Janusz Gol i Roger Guerreiro.