Ewa Pajor

i

Autor: Przemysław Szyszka/Super Express Ewa Pajor

Ewa Rekordzistka

Polska piłkarka przeszła do historii. Niesamowity wyczyn Ewy Pajor! Gorzki sukces snajperki

2022-09-06 22:23

Polskie piłkarki nożne wygrały z Kosowem aż 7:0 w ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw świata. Było to jednak zwycięstwo na otarcie łez, bo Polki nie zakwalifikowały się do fazy play- off, i straciły szansę wyjazdu na mundial. Bohaterką meczu była nasza najlepsza zawodniczka, Ewa Pajor.

Do tego, żeby nasz zespół zajał drugie miejsce w grupie dające miejsce w play-offach potrzebna była porażka Belgii z Armenią. Cudu jednak nie było i Ormianki przegrały u siebie 0:7, co pozwoliło drużynie z Beneluksu zachować drugie miejsce w grupie z przewagą dwóch punktów nad Polską. Nasze piłkarki dominowały od początku meczu rozgrywanego w Lublinie i już do przerwy zdobyły 5 goli, po dwóch trafieniach Ewy Pajor oraz Pauliny Dudek, Klaudii Lefeld i Małgorzaty Mesjasz. Po przerwie Pajor strzeliła trzeciego gola kompletując hat tricka. Zawodniczka VfL Wolfsburg przeszła dzisiaj do historii polskiej piłki kobiecej. Po dzisiejszym hat tricku ma na koncie 51. goli w reprezentacji Polski i została jej najskuteczniejszą zawodniczką. Pajor ma niespełna 27 lat i zapewne kilka lat występów w Biało-Czerwonych barwach przed sobą. 

Adam Nawałka zachwyca się Robertem Lewandowskim. Zdradza, co zdecydowało o rozwoju polskiej gwiazdy

W reprezentacji zadebiutowała w 2013 roku mając niespełna 17 lat. Ma na koncie sukcesy w swoim niemieckim klubem. Czterokrotnie zdobywała mistrzostwo Niemiec, a w sezonie 2018/19 był królową strzelczyń Bundesligi. Na listę strzelczyń w dzisiejszym meczu z Kosowem wpisała się również Kinga Kozak, a bezpośredni awans do finałów MŚ z naszej grupy zapewniła sobie Norwegia.

Jan Tomaszewski atakuje Michniewicza. Zarzuca mu jedną rzecz, mowa o eksperymencie

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze