Autor: Cyfra Sport Adam Buksa, Robert Lewandowski, reprezentacja Polski

alarm

Polska poważnie osłabiona przed Chorwacją! Alarm w drużynie Michała Probierza. Napastnik opuścił zgrupowanie

2024-09-06 17:59

Piłkarze reprezentacji Polski rozpoczęli zmagania w Lidze Narodów od wygranej 3:2 na wyjeździe ze Szkocją, po piekielnie trudnym meczu. Teraz podopieczni selekcjonera Michała Probierza myślą już o kolejnym rywalu, Chorwacji. Okazuje się, że do Osijeku niestety nie dotrą wszyscy zawodnicy. Po meczu ze Szkotami lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski przekazał, że zgrupowanie musiał opuścić Adam Buksa. Uraz mięśniowy łydki wykluczył zawodnika FC Midtjylland z kolejnego meczu.

- Po meczu ze Szkocją zgrupowanie reprezentacji Polski musi opuścić Adam Buksa. W czwartkowym spotkaniu doznał on urazu mięśniowego łydki, który wykluczy go z gry na okres około dwóch tygodni – poinformował lekarz kadry narodowej Jacek Jaroszewski cytowany przez portal "Łączy nas piłka".

Buksa musiał opuścić zgrupowanie. Kontuzja napastnika wyklucza go z meczu z Chorwacją

Adam Buksa w meczu ze Szkotami pojawił się na placu gry dopiero w 72. minucie, zmieniając Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski również opuścił murawę ze względu na uraz. - Z minuty na minutę czułem ból i ten dyskomfort mi doskwierał. Nie oszukujmy się, ten sezon będzie ekstremalnie ciężki. Meczów pewnie jak się policzy, będzie ponad 70, w zależności od tego jak daleko dojdziemy. Dyskomfort był, a z drugiej strony wiedziałem, że jak zaryzykuje, to jutro, pojutrze może być jeszcze gorzej, a są przecież chłopaki gotowi do gry. - wyznał w rozmowie z "TVP Sport". Po spotkaniu okazało się jednak, że to nie Lewandowski, a Buksa będzie musiał opuścić zgrupowanie i nie pojedzie z drużyną Probierza do Chorwacji, na kolejny mecz Ligi Narodów, który odbędzie się już w niedzielę 8 września.

Szczęście w nieszczęściu Probierza

Informacje o urazie Adama Buksy to jednak jedyne złe nowiny, które nadeszły po trudnym meczu na Wyspach. - Jeśli chodzi o pozostałych zawodników, ich występ w starciu z Chorwacją nie jest zagrożony. Wszyscy piłkarze udający się do Osijeku będą do dyspozycji selekcjonera Michała Probierza - dodał lekarz reprezentacji. Wśród powołanych na wrześniowe zgrupowanie znaleźli się więc jeszcze Robert Lewandowski, Karol Świderski i Krzysztof Piątek, który ostatnimi czasy błyszczy na tureckich boiskach w barwach Basaksehir. Być może utrata jednego z napastników wymusi na Probierzu granie jednym napastnikiem.