Wojciech Szczęsny

i

Autor: Cyfra Sport Wojciech Szczęsny

Polskie nastroje przed meczem z Walią

Pozdrowienia dla... nieobecnego. Po tych słowach Wojciecha Szczęsnego wszyscy parsknęli śmiechem

2022-09-24 19:25

Polacy do Cardiff na mecz z Walią (niedziela, godz. 20.45), którego stawką jest „być albo nie być” jednego z tych rywali w Dywizji A kolejnej edycji Ligi Narodów, przylecieli w nie najlepszych nastrojach. Nie chodzi wyłącznie o porażkę 0:2 z Holandią, ale także o jej styl – a raczej brak tego stylu w grze zaprezentowanej na murawie.

Pierwsze chwile na brytyjskiej ziemi wyraźnie pokazywały frustrację Biało-Czerwonych – choć oni sami być może nazwaliby to „przedmeczowym skupieniem” - o czym raportowali wysłannicy „Super Expressu”. Przedmeczowa konferencja prasowa poświęcona była w znaczącej części sprawom czysto piłkarskim – Czesław Michniewicz mówił między innymi o ustawieniu polskiej drużyny.

Andrzej Niedzielan po meczu z Holandią

Wybuch śmiechu wywołała jednak zupełnie inna konwersacja w wykonaniu obu panów obecnych na konferencji. - Walia to drużyna bardzo fizyczna, piłkarsko podobna do nas. Musimy się skupić, byśmy to my zagrali dobry mecz. Cel jest oczywisty: wygrać, nie tylko po to, by się utrzymać, ale i poprawić nastroje przed ostatnimi przygotowaniami do mundialu – zapowiedział Szczęsny. I, oceniając krótko rywali, szybko dorzucił: - Muszę powiedzieć, że świetny jest Aaron Ramsey. Bo się obrazi, jak tego nie powiem - przywoływał postać swego kolegi z szeregów Arsenalu, a potem Juventusu.

To właśnie on był kiedyś bohaterem polskiej ekipy w Cardiff. Teraz apeluje do kibiców o... cierpliwość

„Nie ma go w kadrze...” - teatralnym szeptem podpowiedział mu Czesław Michniewicz, co oczywiście wyłapały mikrofony. Riposta golkipera była błyskawiczna. - W takim razie to wielka przewaga dla nas! - przytomnie wypalił Wojciech Szczęsny.

Sonda
Polska - Walia: Kto wygra mecz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze