Cezary Kucharski, Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport

Ważna informacja

Robert Lewandowski wchodzi na drogę sądową. Proces przeciwko byłemu agentowi ruszy już niebawem

2022-12-26 13:38

Choć Roberta Lewandowskiego oraz Cezarego Kucharskiego przez lata łączyły znakomite stosunki, od dłuższego czasu obu panom nie jest ze sobą po drodze. Konflikt stał się na tyle zaogniony, że w najbliższym czasie strony spotkają się w sądzie. PAP informuje bowiem, że piłkarz Barcelony złożył pozew przeciwko swojemu byłemu agentowi, oskarżając go o szantaż zarówno wobec niego, jak i jego żony Anny. Proces ma ruszyć w lutym 2023 roku.

Aby przypomnieć sobie przyczyny otwartego konfliktu pomiędzy, trzeba cofnąć się do lat, gdy Cezary Kucharski był agentem Roberta Lewandowskiego. Postępowanie z lat 2019-2020 wykazało, że ówczesny menedżer 34-latka dopuścił się wielokrotnych gróźb zarówno pod adresem „Lewego”, jak i jego żony Anny. Groźby te dotyczyły upublicznienia dowodów na „rzekome nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonej spółki prawa handlowego, jak zobrazował to rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie, Marcin Saduś w rozmowie z PAP.

Kto trenerem reprezentacji Polski: Polak czy cudzoziemiec? Jasna deklaracja byłego kadrowicza

Kierując groźbę, podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro – poinformował Saduś. - Przedmiotem zarzutu stawianego Cezaremu K. nie są roszczenia kierowane wobec pokrzywdzonego dotyczące rozliczeń finansowych w związku z zawartymi umowami cywilnoprawnymi, w tym umowami spółek, a także roszczenia będące przedmiotem sporów sądowych – dodał.

Sławomir Peszko mocno wkurzył Czesława Michniewicza! Były reprezentant później ostro skrytykował selekcjonera

Zgodnie z drugim z zarzutów zawartych w akcie oskarżenia Cezary K. od sierpnia 2020 roku do drugiej połowy września 2020 roku, wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca. Ponadto podejrzany, nie będąc do tego uprawnionym, przekazywał wskazanej powyżej osobie kopie zeznań podatkowych składanych przez byłego klienta oraz jego żonę – zakończył.

Tak na zwolnienie z posady selekcjonera zaregował Czesław Michniewicz. Prawda wyszła na jaw, kompletnie się tego nie spodziewał

Oskarżony był agentem Roberta Lewandowskiego praktycznie od początku jego zawodowej kariery. 50-latek miał udział w przenosinach „Lewego” ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań, a następnie w transferach kolejno do Borusii Dortmund i Bayernu Monachium. W kolejnych latach relacje pomiędzy obiema stronami mocno się popsuły, a schedę po Kucharskim w roli agenta piłkarza przejął Pini Zahavi. Wg informacji przekazanych przez PAP pierwsza rozprawa w powyższej sprawie odbędzie się 2 lutego 2023 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Sonda
Czy pamiętasz Cezarego Kucharskiego z czasów gry w piłkę?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze