Senator Ziobry to kumpel Lewandowskiego. Opowiedział nam o ich relacji i kulisach gorącego meczu Albania – Polska

2021-10-13 16:43
Mieczysław Golba, Robert Lewandowski
Autor: Facebook/Mieczysław Golba Senator Golba - kumpel Lewandowskiego

We wtorek wieczorem cała Polska żyła eliminacyjnym meczem w Tiranie. Podopieczni Paulo Sousy zmierzyli się na trudnym terenie z reprezentacją Albanii, a spotkanie to miało ogromne znaczenie w kontekście walki o mistrzostwa świata 2022. Ostatecznie polscy piłkarze stanęli na wysokości zadania i zdobyli ważne trzy punkty. Jednym ze specjalnych gości na Air Albania Stadium był senator Solidarnej Polski, Mieczysław Golba. Wykorzystał tę okazję, by porozmawiać z najlepszym piłkarzem świata 2020 roku, czym pochwalił się w środę.

Piłkarscy kibice w Polsce przeżywali we wtorek ogromne emocje. Równie duże zainteresowanie ten mecz wywoływał w Albanii, gdzie spotkanie przeciwko Lewandowskiemu i spółce potraktowano niczym narodowe święto. Bałkańczycy byli przed tym starciem na drugim miejscu w tabeli, które gwarantuje grę w barażach o mundial. Stanęli oni przed szansą historycznego awansu do mistrzostw świata, jednak to oznaczałoby klęskę biało-czerwonych. Podopieczni Paulo Sousy przyjechali do Tirany z jasnym celem – wygrać mecz i zachować szansę na wyjazd do Kataru. Samo spotkanie było bardzo trudne, ale bramka Karola Świderskiego w 77. minucie ucieszyła całą Polskę. Z kolei na stadionie albańscy kibice doprowadzili do przerwania spotkania, gdy zaczęli rzucać różnymi przedmiotami w polskich piłkarzy. Wszystko z bliska obserwował m.in. Mieczysław Golba, czyli senator Solidarnej Polski i wiceprezes PZPN.

Stanowcze stanowisko FIFA w sprawie skandalu w meczu Albania - Polska. Będzie walkower?

Mecz Albania - Polska zakończył się w napiętej atmosferze. Kibice na Air Albania Stadium obrzucili polskich piłkarzy różnymi przedmiotami, nie tylko butelkami

Uciął sobie pogawędkę z „Lewym”

Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pochwalił się dzień po meczu zdjęciem z Robertem Lewandowskim. Opowiedział „Super Expressowi” o kulisach spotkania z kapitanem reprezentacji Polski, a także o gorącej atmosferze, jaka panowała na stadionie w Tiranie.

Bohater Polaków sprowokował Albańczyków? Świderski bierze na siebie winę za skandal na meczu Albania – Polska

- Wracaliśmy z meczu z Tirany tym samym samolotem, przy okazji zrobiliśmy sobie zdjęcie. Wiele razy w przeszłości mieliśmy okazję się spotkać, jestem działaczem od wielu lat. Ja pracuję w związku, on gra w reprezentacji Polski. Robert to najlepszy zawodnik na świecie, tytuł FIFA o tym świadczy. Dla młodych piłkarzy, których szkolimy w związkach wojewódzkich, Lewandowski jest wzorem do naśladowania. Każdy chce być jak on – przyznał Golba.

- Wczorajszy mecz nie był łatwy, można powiedzieć, że graliśmy w bałkańskim kotle. Kibice stworzyli na stadionie małe piekiełko, już sama kolorystyka o tym mówiła. Obiecywali sobie po tym meczu bardzo dużo, cała Tirana od kilku dni żyła tym spotkaniem. Jednak zachowanie albańskich kibiców było skandaliczne. Gorący doping nie może przerodzić się w rzucanie butelkami, zapalniczkami i innymi przedmiotami - ocenił 55-latek.

Mieczysław Golba - sylwetka

Mieczysław Golba w latach 2005-2011 był posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W Sejmie VII kadencji przystąpił do Solidarnej Polski, w ramach której zasiadł w 2014 r. w klubie parlamentarnym. Od 2015 r. jest senatorem tej partii, choć oficjalnie startował na listach komitetu wyborczego PiS. Karierę polityczną łączy z własną działalnością gospodarczą, a także pracą w polskiej piłce. Od 2016 r. jest prezesem Podkarpackiego ZPN, a w tym roku został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. zagranicznych.

Sonda
Jak oceniasz kadrę za mecz Albania - Polska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze