Jakub Kiwior

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kiwior

Zagra w europejskich pucharach?

Sensacyjny transfer Jakuba Kiwiora?! Europejski gigant chce go już zimą

2022-10-13 20:38

Znakomite występy w Spezii Calcio oraz reprezentacji Polski sprawiło, że o Jakubie Kiwiorze w ostatnich miesiącach zrobiło się naprawdę głośno. Swego czasu o jego pozyskanie zabiegały m.in. Milan czy West Ham, a teraz – przynajmniej wg portalu CalcioMercato.com – do wyścigu o 22-latka dołączył Juventus! Przedstawiciele „Starej Damy” bacznie przyglądają się środkowemu obrońcy i mają nie lada chrapkę, aby sprowadzić go do siebie już najbliższego okna transferowego, które rozpocznie się 1. stycznia.

Znakomity czas Kiwiora

Kiedy Jakub Kiwior latem zeszłego roku trafiał do Spezii ze słowackiej Żiliny, chyba nikt nie spodziewał się, że w ciągu kilkunastu miesięcy stanie się jednym z najbardziej rozchwytywanych stoperów Serie A. Tymczasem 22-letni obecnie piłkarz znakomitymi występami zapracował sobie na powołanie do reprezentacji Polski i w tej chwili może być niemal pewnym wyjazdu na katarski mundial. Dobra gra wychowanka GKS-u Tychy nie uszła także uwadze zdecydowanie większych od Spezii klubów. W ostatnich miesiącach o jego pozyskanie zabiegały m.in. Milan i West Ham, a w ostatnich dniach do tego wyścigu dołączył kolejny potężny gracz.

Trafi do giganta?

Wg informacji przekazanych przez włoski portal CalcioMercato.com, kolejnym klubem zainteresowanym Kiwiorem jest Juventus. „Stara Dama” bardzo słabo rozpoczęła obecny sezon i klubowi włodarze szukają z tego powodu potencjalnych wzmocnień. Jednym z kandydatów jest 22-letni Polak, za którego Spezia oczekuje min. 10 mln euro podstawy + sowite bonusy. Powyższe źródło informuje przy tym, że turyńczycy są na tyle zmotywowani, iż całą transakcję chcieliby przeprowadzić już podczas zimowego okienka transferowego. Obecny klub Kiwiora zdaje sobie jednak sprawę, że po mistrzostwach świata w Katarze jego wartość może wzrosnąć, z tego względu nie spieszą się z podjęciem decyzji.

Jakub Kiwior – sylwetka

Jakub Kiwior jest wychowankiem GKS-u Tychy, ale nie zdążył zadebiutować w tym klubie na poziomie seniorskim. W wieku 16 lat trafił do Anderlechtu Bruksela, z którym występował nawet w Lidze Młodzieżowej UEFA. W najbardziej utytułowanym klubie belgijskim nie miał jednak szans się przebić, dlatego w 2019 roku zdecydował się na przenosiny na Słowację. Najpierw reprezentował barwy Podbrezovej, a następnie MSK Żilina, skąd latem 2021 roku trafił do Spezii. Jego dotychczasowy bilans we włoskim klubie to 33 występy i jedna asysta. 22-latek ma już na swoim koncie także cztery występy w pierwszej reprezentacji Polski.

Sonda
Czy Jakub Kiwior powinien zimą odejść do mocniejszego klubu?
Kibice Realu zapytani o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Jednoznaczna odpowiedź
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze