Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Legendarny piłkarz nie ma wątpliwości

Słynny portugalski kadrowicz szczerze na temat Fernando Santosa. Tak Nuno Gomes mówi o selekcjonerze reprezentacji Polski

2023-02-08 15:10

Fernando Santos z sukcesami prowadził kadrę Grecji i Portugalii. Teraz przejął reprezentację Polski. Czy będzie mu się wiodło także z polska kadrą? Były portugalski pomocnik Nuno Gomes w niedawnej rozmowie z naszym portalem ocenił swojego rodaka.

Sam stoi w cieniu

Były napastnik ceni szkoleniowca, z którym miał okazję pracować w Benfice Lizbona. - To charyzmatyczna osoba - powiedział nam Nuno Gomes w niedawnej rozmowie z naszym portalem. - Potrafi pociągnąć za sobą zespół, chociaż zazwyczaj sam stoi w cieniu. Wie, że wszystko zależy od samych zawodników. Raz jeszcze powtórzę, w jego filozofii drużyna zawsze pozostaje najważniejszą. Mogę go opisać jednym słowem, perfekcjonista, który wymaga najpierw od siebie, a później także od pozostałych. Poza tym pasjonat futbolu, o której mógłby opowiadać całymi dniami. Dużą uwagę przywiązuje także do taktyki - analizował.

Lubi piłkę ofensywną

Zarzucano, że Fernando Santos przywiązany jest do gry defensywnej. Jednak były napastnik nie zgadza się z tym stwierdzeniem. - Wiem, że Santos bardzo lubi piłkę ofensywną i chciałby, aby jego drużyny tak właśnie funkcjonowały - podkreślił. - Z drugiej strony doskonale zdaje sobie sprawę z klasy i umiejętności rywali, dlatego potrafi dopasować taktykę pod rywala. Stąd być może opinia o defensywnej taktyce, ale jaka by ona nie była, najważniejsze, aby przynosiła sukcesy - wyznał Nuno Gomes na naszych łamach.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Nuno Gomes

i

Autor: Cyfrasport Nuno Gomes
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze