Stanisław Czerczesow

i

Autor: Cyfra Sport Stanisław Czerczesow

Stanisław Czerczesow w reprezentacji Polski? Wymowne słowa trenera!

2021-10-02 10:27

Od pewnego czasu krążą pogłoski sugerujące objęcie reprezentacji Polski przez Stanisława Czerczesowa. Po niedawnych mistrzostwach Europy Rosjanin zakończył pracę na stanowisku selekcjonera kadry swojego kraju i wkrótce z pewnością podejmie nowe wyzwanie. Odnośnie możliwej pracy w Polsce postanowił teraz sam się wypowiedzieć.

Stanisław Czerczesow pracował w Polsce w sezonie 2015/2016 prowadząc Legię Warszawa. Zarówno sam Rosjanin, jak i wszyscy kibice "Wojskowych" wspominają ten okres bardzo udanie. Ekipie udało wywalczyć się mistrzostwo Polski i krajowy puchar. Później natomiast szkoleniowiec powrócił do ojczyzny, aby w niej realizować się na stanowisku selekcjonera reprezentacji. Jego przygoda na tej posadzie dobiegła końca w tym roku po nieudanych dla Rosji mistrzostwach Europy.

Zobacz też: Robert Lewandowski kuszony przez wielki klub. Ma zastąpić gwiazdę, wszyscy czekają na decyzję Bayernu

A czy Stanisław Czerczesow chętnie powróciłby jeszcze kiedyś do pracy na stanowisku selekcjonera i objął reprezentację Polski? Do pogłosek, które łączą go z tą właśnie funkcją, Rosjanin odniósł się w wywiadzie z portalem "legia.net". - Trudno jest spojrzeć w przyszłość, nie wiemy co się wydarzy. Ale myślę, że sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Jeśli czuję się w Polsce dobrze, jak w domu, to odpowiedź jest oczywista! W życiu wszystko jest możliwe, a piłce nożnej to już w ogóle - skwitował Rosjanin.

W ostatnim czasie nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, dementował, jakoby przymierzał się do pożegnania Paulo Sousy. Nie ma jednak wątpliwości, że o losach Portugalczyka zadecyduje już najbliższy czas, kiedy Polska pozna swój los w kontekście awansu na mistrzostwa świata w Katarze. Brak uzyskania kwalifikacji może doprowadzić do rozstania się polskiej federacji z portugalskim szkoleniowcem.

Borys Mańkowski bezlitośnie podsumował Normana Parke'a przed FAME MMA 11
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze