Sebastian Szymański

i

Autor: Marcin Gadomski / SE Sebastian Szymański

Szymański na celowniku znanego klubu. Będzie sensacyjny transfer reprezentanta Polski do La Liga?! [TYLKO U NAS]

2022-03-20 22:41

Real Sociedad San Sebastian, szósta drużyna w tabeli ligi hiszpańskiej jest zainteresowana ściągnięciem reprezentanta Polski, Sebastiana Szymańskiego. Może w tym pomóc decyzja FIFA pozwalająca na transfery piłkarzy z ligi rosyjskiej i ukraińskiej do 7 kwietnia.

Kilka dni temu poważnej kontuzji doznała gwiazda Realu Sociedad – Mikel Oyarzabal. 21-krotny reprezentant Hiszpanii ma sezon z głowy, a włodarze klubu mają ból głowy. Tym większy, że z powodu kontuzji nie może grać inny lewy pomocnik, Ander Barrenetxea. Klub z Kraju Basków walczący wciąż o prawo startu nawet w Lidze Mistrzów zmuszony jest do ściągnięcia zastępcy. Hiszpański dziennik "Mundo Deportivo"  poinformował, że jednym z kandydatów jest Szymański, który ma opuścić wkrótce Dynamo Moskwa. - Jestem dogadany z Dynamem Moskwa. Możliwe, że uda się sprzedać Sebastiana do 7 kwietnia, czyli w specjalnym terminie wyznaczonym przez FIFA – mówił 2 dni temu agent piłkarza Mariusz Piekarski dla portalu meczyki.pl - Jeśli nie, odejdzie z klubu najpóźniej latem. Transfer jest właściwie przesądzony. To kwestia najbliższych tygodni i Szymański będzie grał w innej lidze – dodał Piekarski, wymieniając jako jeden z kierunków ligę hiszpańską.

Reprezentant Polski o zerwaniu umowy z rosyjskim koncernem. "Jestem dumny jak zachował się mój klub" [TYLKO U NAS]

Priorytetem Realu jest pozyskanie piłkarza lewonożnego, takiego jak Oyarzabal. Oprócz Szymańskiego dziennikarze "Mundo Deportivo" wymieniają dwóch innych kandydatów. Obaj to byli piłkarze rosyjskiego Krasnodaru, którzy już rozwiązali kontrakt z klubem. Są to Szwed Viktor Claesson (30 l.), oraz Francuz Rémy Cabella (32 l.). Za Claessonem przemawia fakt, ze w Realu gra jego rodak i kolega z reprezentacji Alexander Isaak, co mogłoby by zaowocować ich dobrą współpracą na boisku. Za Szymańskim zdecydowanie przemawia wiek, a Real Sociedad specjalizuje się w ściąganiu młodych piłkarzy i szlifowaniu ich talentu. Zainteresowanie Szymańskim przez klub z Hiszpanii potwierdza nam drugie źródło z tego kraju. Wydaje się, że dla reprezentanta Polski byłby to wymarzony klub, żeby zrobić kolejny krok w karierze. Drużyna prowadzona przez trenera Imanola Alguacila, od kilku lat w miarę regularnie gra również w europejskich pucharach.

Jacek Gmoch wie, czego spodziewać się po Rosjanach. Mocne słowa legendarnego trenera [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy uda nam się awansować na MŚ 2022?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze