Walerij Karpin

i

Autor: CyfraSport Walerij Karpin

Tego po selekcjonerze Rosji się nie spodziewano. Nie owijał w bawełnę mówiąc o Polsce, zero wątpliwości

2022-03-24 7:45

Gdyby wszystko potoczyło się normalnie, gdyby nikt w Moskwie nie oszalał i świat wciąż byłby spokojny, polscy kibice żyliby półfinałem barażów, w którym rywalem biało-czerwonych miała być Rosja. Ale ze względu na wybuch wojny na Ukrainie plany zostały mocno zmienione. Mimo zawieszenia przez FIFA i UEFA, kadra Rosji zebrała się i w najbliższych dniach będzie trenowała. Przy okazji o reprezentację Polski zapytany został selekcjoner Sbornej, Walerij Karpin.

Wylosowanie Rosji w półfinałach barażów o mistrzostwa świata było wielkim wydarzeniem w kraju nad Wisłą. Mecze z tą reprezentacją zawsze powodują szybsze bicie serca u polskich fanów i z niecierpliwością wyczekiwano spotkania. Putin postanowił pokrzyżować wiele planów i po napaści na Ukrainę Rosja musiała spotkać się z wielkim sprzeciwem całego świata.

Czesław Michniewicz zaskoczy wszystkich? Wielka niewiadoma. Szkocja - Polska PRZEWIDYWANE SKŁADY

Selekcjoner Rosji szczerze o Polsce. Tego się nie spodziewano

Choć FIFA ociągała się z decyzją, Sborna ostatecznie została wykluczona z barażów o mundial w Katarze i nie zagra na grudniowym turnieju. Tym samym reprezentacja Polski awansowała bezpośrednio do finału i czeka na rezultat w spotkaniu Szwecja - Czechy, a w czwartkowy wieczór towarzysko zagra ze Szkocją.

Lewandowski nie dokończył treningu. Poważny grymas bólu na twarzy. Pojawiły się ważne informacje

Mimo braku chętnych do gry Rosja również rozpoczęła zgrupowanie. Walerij Karpin zebrał piłkarzy, którzy w najbliższych dniach będą trenować pod jego okiem. Selekcjoner wziął udział w konferencji prasowej, gdzie nie zabrakło pytań również o Polskę. Jedna z odpowiedzi mogła zaskoczyć i dziennikarzy i kibiców, bo Karpin przyznał, że postąpiłby tak samo jak... PZPN.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?

Takich słów nie można było się spodziewać po selekcjonerze Rosji

- Będąc w takiej sytuacji również walczyłbym i domagał się, aby rywal został wykluczony. Ich stanowisko nie pozostawia wątpliwości i jest jasne - powiedział Karpin. Dodał, że ze względów piłkarskich chciałby zobaczyć biało-czerwoną kadrę w finale barażów. - Ciekawie jednak będzie ich zobaczyć w barażu pod kątem tego, w jakim ustawieniu zagrają, bo szykowaliśmy się na to - ocenił.

Wcześniej natomiast zaznaczył, że wykluczenie Rosji, a tym samym automatyczny awans Polski do finału nie jest uczciwy. - Jak uczciwe jest to, że Polska od razu zagra w finale baraży do MŚ 2022? Wszystko jest nieuczciwe! Czy życzę im porażki? Nie obchodzi mnie to! Inne reprezentacje też nas nie poparły - zauważył Karpin.

Tak wygląda trening reprezentacji Polski przed meczem ze Szkocją
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze