Tomasz Kuszczak

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Kuszczak

Kulisy gali FIFA w Paryżu

Tomasz Kuszczak rozbawił legendę światowego futbolu. Robert Carlos nie mógł się powstrzymać

2023-03-06 18:15

Tomasz Kuszczak miał okazję uczestniczyć w gali FIFA, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Paryżu. Były bramkarz reprezentacji Polski w rozmowie z naszym portalem opowiedział o spotkaniu z byłymi gwiazdami światowego futbolu jak Roberto Carlos, Nani, czy Wesley Sneijder.

Roberto Carlos miał świetną lewą nogę, a ja miałem...

To właśnie Nani był inicjatorem spotkania. Z Portugalczykiem nasz rodak występował w Manchesterze United. - Nie widziałem się z nim przez długi okres - opowiadał Tomasz Kuszczak w rozmowie z naszym portalem. - Wpadliśmy na siebie podczas kolacji w restauracji, gdzie był razem z Michelem Salgado i Roberto Carlosem. Nani bardzo serdecznie mnie przywitał i przedstawił kolegom. „To był najlepszy bramkarz na linii, z którym grałem. Ale strasznie grał nogami” - rzucił ze śmiechem. „Roberto Carlos miał świetną lewą nogę, a ja miałem dwie lewe” – odpowiedziałem żartobliwie. Wszyscy wybuchnęli śmiechem. Ale taka prawda, że gra nogami nigdy nie była moją mocną stroną. Zawsze nad tym ubolewałem. Podsumowując, to było miłe ze strony Naniego, że pamiętał o mnie po latach - zaznaczył.

Wesley Sneijder to mega gość, z poczuciem humoru, pełen życia

Były golkiper zdradził, że również zagrał w w pokazowym meczu z udziałem byłych asów światowej piłki. Trzeba przyznać, że tuzów nie brakowało w Paryżu. Nasz rodak nie ukrywa, że ta wizyta sprawiła mu wielką satysfakcję. - Wystąpiłem w pokazowym meczu, w tle była wieża Eiffla - przyznał na naszych łamach. - Obecny był m.in. Alessandro del Piero, Youri Djorkaeff, Ali Daei czy Wesley Sneijder. Holender to mega gość, z poczuciem humoru, pełen życia. Fajnie było się z nimi wszystkimi zobaczyć, porozmawiać i pograć. Podobny mecz z udziałem byłych gwiazd FIFA zorganizowała także podczas mistrzostw świata w Katarze, gdzie również byłem. Zawsze korzystam z takich okazji, bo traktuję to jako wyróżnienie. Mam okazję uczestniczyć w takim wydarzeniu, spotkać się z legendami futbolu, z piłkarzami, których podziwiałem przed laty. W Paryżu byłych gwiazd nie brakowało. Spotkałem m.in. Christo Stoiczkowa czy Ronaldo - opowiadał Kuszczak w rozmowie z naszym portalem.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Najnowsze