Grzegorz Krychowiak, reprezentacja Polski

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Wiemy w których miastach reprezentacja Polski zagra przed finałami Euro 2020!

2019-12-07 0:49

Reprezentacja Polski na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji wywalczyła awans na mistrzostwa Europy 2020. 30 listopada w Bukareszcie odbyło się losowanie, gdzie nasza drużyna poznała rywali w finałach EURO. Przed turniejem formę kadrowiczów Jerzego Brzęczka sprawdzą trzej finaliści i jeden zespół, który o przepustkę walczy jeszcze w barażach. Wiemy, w których polskich miastach odbędą się te spotkania.

W turnieju finałowym EURO 2020 Polska trafiła do grupy E. Naszymi rywalami będą tam Hiszpanie, Szwedzi i triumfator barażów ze ścieżki B Ligi Narodów. Przed finałami "Biało-czerwoni" mają zaplanowane cztery mecze kontrolne. Przeciwnikami naszej drużyny będą trzej finaliści mistrzostw Europy oraz drużyna, która walczy w barażach. Wszystkie mecze towarzyskie zaplanowane zostały w Polsce. To dobra wiadomość dla polskich kibiców, którzy będą mogli na żywo obejrzeć reprezentantów Polski i przekonać się w jakiej są dyspozycji przed wyjazdem na EURO.

Gry kontrolne zaczynamy od starcia z Finlandią. Skandynawowie po raz pierwszy w historii zapewnili sobie promocję do turnieju finałowego. Spotkanie odbędzie się 27 marca we Wrocławiu. Kolejną areną zmagań będzie Stadion Śląski w Chorzowie, gdzie 31 marca formę naszych kadrowiczów sprawdzi Ukraina. Naszych wschodnich sąsiadów na EURO wprowadził legendarny Andrij Szewczenko. Przypomnijmy, że z tym zespołem mierzyliśmy się w eliminacjach MŚ 2014 i podczas finałów EURO 2016 we Francji, gdzie w Marsylii wygraliśmy 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Ostatnia faza przygotowań będzie miała miejsce tuż przed samą imprezą. 2 czerwca wybrańcy Jerzego Brzęczka zawitają do Warszawy, gdzie na PGE Narodowym zmierzą się z Rosją prowadzoną przez byłego trenera Legii - Stanisława Czerczesowa. Ostatnim testem będzie starcie z Islandią, które zostało zaplanowane na 9 czerwca w Poznaniu. To właśnie Islandia jeszcze nie jest pewna udziału w turnieju. W barażu jej rywalem jest Rumunia.