Wyciekły szczegóły rozmowy Kuleszy z szefem UEFA. Wielka kasa w tle, suma szokuje

2021-10-21 11:13
Cezary Kulesza
Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Cezary Kulesza od pierwszych dni szefowania PZPN udowadnia, że jest człowiekiem czynu i miał już okazję spotkać się z wieloma ważnymi osobami. Nowy prezes związku piłkarskiego nie zwalnia tempa i niedawno rozmawiał z szefem UEFA, Aleksandrem Ceferinem. W mediach pojawiły się przecieki, o czym panowie rozmawiali. Jeden z tematów dotyczył ogromnych pieniędzy.

Cezary Kulesza po wielu latach panowania Zbigniewa Bońka przejął od niego pałeczkę w PZPN i rządzi polską piłką. Były prezes Jagiellonii Białystok nie zamierzał tracić nawet chwili i od razu zaczął serię spotkań, które mają wpływać na przyszłość futbolu w kraju nad Wisłą. Kulesza rozmawiał i z premierem Mateuszem Morawieckim i z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Legia Warszawa gra o wielką kasę! Z boiska może podnieść miliony, ogromna stawka

Cezary Kulesza po ważnych rozmowach z prezydentem UEFA. Istotne szczegóły

Niedawno natomiast udał się w podróż do szwajcarskiego Nyonu, gdzie odbył spotkanie z prezydentem UEFA, Aleksandrem Ceferinem. Dotychczas nie wiadomo było, o czym panowie rozmawiali. Teraz "Polska Times" ujawniła cel podróży Kuleszy do Szwajcarii. Jednym z głównych tematów był ważny kobiecy turniej, a więc finału Euro 2025.

Niemcy zaatakowali Roberta Lewandowskiego po meczu z Benfiką. Co oni wypisują? Bulwersujące opinie

Prezes PZPN chciałby, aby impreza odbyła się w Polsce, co jednocześnie byłoby wielką promocją kobieciej piłki nad Wisłą. Z perspektywy związku piłkarskiego ważniejszy był temat pieniędzy, jakie PZPN mógłby uzyskać od UEFA w konkretnym celu. Chodzi mianowicie o budowę nowej siedziby w Warszawie.

Sonda
Czy Cezary Kulesza będzie dobrym szefem PZPN?

Wielkie miliony od UEFA dla PZPN? Ta kwota może robić wrażenie

Zdaniem Cezarego Kuleszy budowa siedziby będzie bardziej opłacalna niż wynajmowanie dotychczasowej nieruchomości. Siedziba związku znajduje się przy ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 i rocznie kosztuje PZPN 3,6 mln zł. W dodatku powierzchnia biur ma być już niewystarczająca dla potrzeb związku.

Dlatego budowa nowego "domu" PZPN wydaje się z punktu finansowego rozsądniejsza. A UEFA z programu HaTrick może przekazać polskiej federacji nawet 4,5 mln euro, a więc około 20 mln złotych. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie miałaby powstać nowa siedziba PZPN.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze