Zbigniew Boniek, Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek, Fernando Santos

powiedział, co myśli

Zbigniew Boniek bezlitosny dla Fernando Santosa! Powiedział, co naprawdę myśli o zwolnionym selekcjonerze reprezentacji Polski

2023-09-17 20:15

Były już selekcjoner reprezentacji Polski, Fernando Santos nie będzie z pewnością z dumą wspominał swojej krótkiej przygody w kadrze biało-czerwonych. Po zaledwie sześciu meczach w roli trenera, prezes PZPN Cezary Kulesza postanowił zakończyć współpracę z Portugalczykiem po kompromitujących meczach w eliminacjach do mistrzostw Europy. Zbigniew Boniek w rozmowie z "Kanałem Sportowym" szorstko ocenił pracę Portugalczyka z reprezentacją Polski.

Kibice reprezentacji Polski, dziennikarze oraz eksperci zupełnie inaczej wyobrażali sobie grę biało-czerwonych pod wodzą Fernando Santosa, który ostatecznie prowadził naszą kadrę w zaledwie sześciu meczach i został zwolniony przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę, co spotkało się z wieloma prześmiewczymi memami pod adresem Portugalczyka. Gdy już Fernando Santos żegnał się z reprezentacją Polski, nie brakowało również mocnych i szorstkich słów o jego pracy i również Zbigniew Boniek miał okazję powiedzieć, co naprawdę myśli o byłym już selekcjonerze. 

Jan Tomaszewski ostro o Lewandowskim!
Sonda
Kto powinien zastąpić Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski?

Podczas rozmowy z "Kanałem Sportowym", Zbigniew Boniek miał okazję powiedzieć, jak podchodzi do zakończonej już pracy Portugalczyka z naszą reprezentacją i nie gryzł się w język. M.in. były prezes PZPN stwierdził, że Fernando Santos w jego opinii nie traktował poważnie swojej pracy z kadrą biało-czerwonych.

Zbigniew Boniek wprost powiedział, co myśli o Fernando Santosie! Mocne słowa byłego prezesa PZPN

- Jak jest dobra drużyna, to prawie z każdym trenerem może wygrać i każdy trener pomoże. Natomiast tutaj jest tak, trener absolutnie ślizgał się przez pół roku i przyjeżdżał do Polski tylko wtedy, kiedy miał jakiś obowiązek. Nie traktował pracy poważnie. Według mnie myślał, że sobie poradzi z tym swoim CV... Nie zdiagnozował problemu dobrze. Ta drużyna widać, że jest troszeczkę wypalona. Nie widać iskry w oczach, chęci wygrania za wszelką cenę - stwierdził były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oceniając kadencję Fernando Santosa.

Najnowsze