Igrzyska olimpijskie w Tokio z widownią na trybunach. Znamy dozwoloną liczbę kibiców

2021-06-21 14:05
Tokio 2020, medale igrzyska olimpijskie 2020
Autor: East News Medale igrzysk olimpijskich Tokio 2020

Organizatorzy letnich igrzysk olimpijskich w Tokio już jakiś czas temu poinformowali, że na trybuny nie zostaną wpuszczeni zagraniczni kibice. Teraz podjęto w końcu decyzję na temat możliwości wejścia na widownię lokalnych fanów. Wygląda na to, że olimpijskie zmagania będą się jednak odbywać z udziałem publiczności!

Jak informują przedstawiciele komitetu organizacyjnego i MKOl., ustalono górną granicę liczby widzów dopuszczanych na areny igrzysk w Tokio – wynosi ona 10 000 osób lub 50 procent dostępnych miejsc na danym obiekcie. Podkreślić trzeba, że mowa wyłącznie o kibicach z Japonii. Przez dłuższy czas istniały obawy, czy organizatorzy, będący pod presją lokalnej opinii publicznej w kwestii obaw o bezpieczeństwo epidemiczne imprezy, nie zechcą zamknąć stadionów dla widowni. Przy okazji padło istotne zastrzeżenie: nie są wykluczone dalsze restrykcje, jeśli chodzi o liczbę kibiców obserwujących wydarzenia igrzysk. To będzie uzależnione od kroków podejmowanych przez rząd japoński w związku z rozwojem epidemii lub ewentualnym kryzysem w trakcie igrzysk. W przypadku zaostrzenia sytuacji premier Japonii Yoshihide Suga zapowiedział zamknięcie olimpijskich aren dla widzów.

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki o igrzyskach w Tokio. Czy się odbędą?

Sztangistka, która była mężczyzną, wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Decyzja wbrew zaleceniom medycznym

W Tokio i kilku innych prefekturach Japonii trwa stan częściowego alertu pandemicznego do 11 lipca. Ostrzejsze obostrzenia zdjęto pod koniec ubiegłego tygodnia. Ostatnie decyzje dotyczące kibiców na trybunach igrzysk w Tokio podjęto po posiedzeniu z udziałem rządu Japonii, komitetu organizacyjnego Tokio 2020, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i władz miejscach stolicy Japonii. Postanowienie, że na widowni pojawią się kibice, stoi w sprzeczności z zaleceniami niektórych ekspertów medycznych, którzy uważają, że to się może przyczynić do zwiększenia liczby zakażeń wywołujących Covid-19.

Nie wolno krzyczeć na trybunach

Wiadomo na pewno, że kibice mają stale mieć na sobie maseczki i muszą zmienić sposób dopingowania: nie wolno im krzyczeć z trybun, a poruszać mają się jedynie bezpośrednio między miejscem zamieszkania a daną areną olimpijską. To ma zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji. Nie zdecydowano się na wprowadzenie obowiązku szczepienia kibiców chcących wejść na obiekty olimpijskie, choć padały takie pomysły.

Tak wygląda wioska olimpijska w Tokio. Alkohol dozwolony, ale prezerwatyw się nie kupi [WIDEO]

Jak zostaną rozprowadzone bilety? Biorąc pod uwagę, że fani z Japonii już je zakupili (ok 4,5 mln wejściówek), ale część trzeba skreślić, planuje się przeprowadzenie losowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE