O której skoki dzisiaj sobota 11.03.2023 Dziś konkurs zacznie się wcześniej! Raw Air Oslo O której godzinie dzisiaj skoki narciarskie w sobotę 11 marca 2023

i

Autor: AP O której skoki dzisiaj sobota 11.03.2023 Dziś konkurs zacznie się wcześniej! Raw Air Oslo O której godzinie dzisiaj skoki narciarskie w sobotę 11 marca 2023

SKOKI NARCIARSKIE DZISIAJ

O której godzinie skoki dzisiaj sobota 11.03.2023 Dziś konkurs zacznie się wcześniej! Raw Air Oslo O której dzisiaj skoki narciarskie w sobotę 11 marca 2023

2023-03-11 9:35

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj sobota 11 marca 2023 Oslo. Dawid Kubacki wygrał otwierający rywalizację w Raw Air prolog w Oslo, więc kibice zastanawiają się już, o której skoki dzisiaj 11.03.2023 Na sobotę zaplanowano konkurs indywidualny w Oslo. Kubacki za wygranie prologu dostał czek na 3000 franków szwajcarskich. W prologu wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca, a Kamil Stoch był szósty. Kubacki potwierdził, że po problemach z plecami czuje się już dobrze, a jego forma znów idzie do góry. Szykują się wielkie emocje. Sprawdź, o której dzisiaj skoki w sobotę 11.03 Oslo Raw Air

Spis treści

Skoki narciarskie dzisiaj to konkurs indywidualny w Oslo. Sezon skoków narciarskich potrwa jeszcze cztery tygodnie. Czy Dawid Kubacki rzuci jeszcze wyzwanie Norwegowi Halvorowi Egnerowi Granerudowi w wyścigu o Kryształową Kulę? Strata Polaka są już spora, ale wczoraj znów pokazał, że jego forma idzie do góry. Kubacki wygrał prolog w Oslo otwierający rywalizację w cyklu Raw Air. Tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji norweskiego cyklu.

O której skoki dzisiaj 11.03.2023 sobota Oslo O której dzisiaj skoki w sobotę

Dziesięć dni rywalizacji (10-19 marca), sześć serii kwalifikacyjnych i sześć konkursów zaliczanych jednocześnie do Pucharu Świata. Osiemnaście skoków, które stworzą ostateczną klasyfikację turnieju. Rozgrywka rozpocznie się w najbliższy piątek w Oslo na olimpijskim obiekcie Holmenkollbakken (K120). Konkursy w sobotę i niedzielę. Potem zawodnicy bez dnia przerwy podejmą rywalizację w Lillehammer (K123) - od poniedziałku do środy 15 marca. A ostateczny akt dokona się na największej skoczni świata, mamucie w Vikersund (K200) - od 17 do 19 marca.

SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki dzisiaj sobota 11 marca 2023 Oslo Raw Air

Cykl Raw Air liczy w sumie 18 punktowanych skoków do klasyfikacji Raw Air 2023. – To z pewnością najtrudniejszy moment sezonu dla nas wszystkich, wracamy do Norwegii i walczymy dalej. Na pewno będę lepszy podczas Raw Airpowiedział nam Halvor Egner Granerud, który z Planicy przywiózł dwa srebrne medale (w mikście i konkursie drużynowym). Norweski maraton rozpoczyna się w Oslo, w poniedziałek przeniesie się do Lillehammer, a zakończy się weekendem z lotami w Vikersund. – Z trudnych mistrzostw świata wróciliśmy z dwoma medalami, a problemów było sporo. Dawid Kubacki męczył się z plecami. Doszło przeziębienie Piotra Żyły. Jestem dumny z tych chłopakówdodał Thomas Thurnbichler, trener polskich skoczków wierzy, że jego podopieczni będą kontynuować tą dobrą formę również w Norwegii.

O której godzinie skoki dzisiaj sobota 11 marca 2023 O której skoki w sobotę 11.03

Dwaj skoczkowie wygrali turniej dwukrotnie w poprzednich pięciu edycjach: Austriak Stefan Kraft (2017 i 2022) i Kamil Stoch (2018 i 2020). Tego lauru nie ma jeszcze w kolekcji Dawid Kubacki. W trakcie Raw Air będzie obchodził 33. urodziny. Zwycięstwo byłoby świetnym prezentem. Kurz po mistrzostwach świata w Planicy nie zdążył opaść, a przed skoczkami już prolog w Oslo, który rozpocznie szóstą edycję Raw Air.

Skoki narciarskie dzisiaj 11.03.2023 O której dzisiaj skoki w sobotę Oslo Raw Air

Dziesięciodniowa impreza z jednym zaledwie dniem przerwy. Sześć konkursów, sześć kwalifikacji, a finał na skoczni do lotów. Tak intensywnej rywalizacji nie ma nawet Turniej Czterech Skoczni. Po raz szósty odbywa się turniej skoków narciarskich Raw Air w Norwegii. O jego intensywności i porównaniu z noworoczną imprezą w Niemczech i Austrii „Super Express” rozmawiał z Apoloniuszem Tajnerem. - Nie ma przesady w takiej intensywności - zapewnia były prezes PZN i były trener kadry narodowej. - Tym bardziej, że mniej „gęste” były niedawne mistrzostwa świata w Planicy, a po nich nastąpiło kilka dni przerwy. A poza tym skoczkowie lubią taki tryb w sezonie: kwalifikacja, konkurs i przejazd na inny obiekt. Tylko trzeba być dobrze przygotowanym motorycznie do sezonu, żeby wytrzymać do końca. Nasi skoczkowie są dobrze przygotowani i mają już za sobą słabszy okres, który trwał od TCS do mistrzostw świata - dodał Tajner.

O której dzisiaj skoki 11.03 sobota O której skoki w Oslo 11 marca 2023

Na sobotę 11 marca 2023 zaplanowano zaliczany do Raw Air konkurs indywidualny w Oslo. Początek pierwszej serii o godzinie 14.40. Transmisja TV na TVN, Eurosporcie 1 i w Playerze.

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze