Olimpijka zdecydowała się na wyjawienie dramatycznej prawdy. Przeżyła prawdziwy horror

2021-09-16 10:44
Simone Biles
Autor: Instagram / simonebiles Simone Biles

Każdy sportowiec marzący o międzynarodowych sukcesach musi mierzyć się z wielkimi wyzwaniami i trudnościami. Niestety, niektóre osoby, które powinny wspierać sportowców w ich dążeniach, stają się dla nich katami i wykorzystują, w tym seksualnie. Tak było w przypadku 150 gimnastyczek z USA, wykorzystanych przez lekarza kadry. Olimpijka Simone Biles właśnie złożyła zeznania w amerykańskim Senacie.

Historia lekarza kadry USA Larry’ego Nassara wywołuje ciarki na plecach. Przez dwie dekady swojej pracy w Amerykańskiej Federacji Gimnastycznej, na Uniwersytecie Stanowym Michigan i w klubie gimnastycznym w Lansing Nassar wykorzystał seksualnie 150 gimnastyczek, w większości nieletnie. W 2017 i 2018 roku został skazany i obecnie odsiaduje wyrok dożywocia. Niedawno w amerykańskim Senacie zebrały się ofiary Nassara, aby złożyć zeznania w sprawie FBI, które, zdaniem ofiar, nie prowadziło śledztwa w należyty sposób. Jedna z nich, olimpijka Simone Biles, załamała się, opowiadając o tym, jaki horror przeżyła. Ma ona jednak nadzieję, że zeznania te pomogą chronić innych przed tym, co spotkało ją samą.

Nowe informacje o zdrowiu Pele! Ważna wiadomość od Brazylijczyka

Dramatyczne zeznania olimpijki z USA

 - Organizacje utworzone przez Kongres, aby nadzorować i chronić mnie jako sportowca, USA Gymnastics oraz Komitet Olimpijski i Paraolimpijski Stanów Zjednoczonych, nie wykonały swojej pracy – powiedziała na wstępie Biles – Nie chcę, aby kolejna młoda gimnastyczka, sportowiec olimpijski ani jakakolwiek inna osoba doświadczyła horroru, który przeżyłam ja i setki innych osób – dodała, wskazując przy tym, że obwinia ona nie tylko Nassara, ale i system, który dopuścił do tego horroru.

W sprawie prowadzonego przez FBI śledztwa zeznawały również inne gimnastyczki, a przed Komisją Senacką stanąć mają także dyrektor FBI Christopher Wray i główny inspektor Departamentu Sprawiedliwości Michael Horowitz. Departament Sprawiedliwości ostro skrytykował FBI za to, jak prowadzone było śledztwo w sprawie Larry’ego Nassara.

Sonda
Czy Polaków było stać na więcej medali na igrzyskach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze