Quincy Promes

i

Autor: AP PHOTO/PETER MORRISON Quincy Promes

aż ręce opadają

Słowa holenderskiego piłkarza do Rosjan wywołają u wielu odruch wymiotny. Chce być częścią kraju Putina

2023-03-14 8:48

O ile postawa wielu rosyjskich sportowców od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie mogła jeszcze nie dziwić aż tak bardzo sporą część osób, tak uwielbienie do kraju Putina okazywane przed obcokrajowców jest już bardziej zaskakujące. Niedawno dwaj piłkarze Zenita, Malcom oraz Claudinho otrzymali swoje rosyjskie paszporty i bliski tego jest również Quiny Promes, który przy okazji postanowił zwrócić się w cieplutkich słowach do Rosjan.

Odkąd Rosja zdecydowała się zaatakować Ukrainę, rozpoczynając krwawą i bestialską wojnę w kraju naszych wschodnich sąsiadów, rosyjscy sportowcy dwoją się i troją, aby pokazać swoje poparcie dla reżimu Putina i spróbować przekonać świat, że to Rosja ma rację w tym konflikcie. Niedawno kapitan reprezentacji "Sbornej" wychwalał Putina pod niebiosa, a teraz gospodarz Kremla mógł szeroko się uśmiechnąć, kiedy opublikowany został wywiad z Quincy Promesem, holenderskim zawodnikiem grającym obecnie dla Spartaka. Okazuje się, że już niebawem będzie mógł się nazywać Rosjaninem, a nie Holendrem. 

Reprezentant Holandii chce być częścią kraju Putina. Po tych słowach do Rosjan, wiele osób zemdli

Skrzydłowy moskiewskiego klubu niedawno miał poważne problemy z prawem, kiedy został oskarżony o zaatakowanie swojego kuzyna nożem, stara się o rosyjski paszport i już niebawem może podzielić los Malcoma i Claudinho, którzy otrzymali już wszystkie dokumenty. Dla poprawy swojej sytuacji, Holender postanowił powiedzieć w wywiadzie, że paszport to jedynie formalność, bowiem już czuje się jak Rosjanin. - Wszyscy wiedzą, że jestem obywatelem Holandii. Dziś sytuacja wygląda właśnie tak. Czy dostanę rosyjski paszport? Już jestem Rosjaninem. Z paszportem lub bez czuję się jak jeden z was - stwierdził piłkarz w rozmowie z portalem "championat.com".

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze