Czternastu zakażonych w Treflu Gdańsk. Kiedy siatkarze wrócą do treningów?

2020-07-30 12:53
Koronawirus. Siedem zgonów jednego dnia! Tragiczne żniwo epidemii
Autor: fernando zhiminaicela/cc0/pixabay Koronawirus nie odpuszcza

W czwartek Trefl Gdańsk otrzymał wyniki trzech ostatnich testów na obecność koronawirusa, przeprowadzonych wśród siatkarzy i członków sztabu. Do poprzednio potwierdzonych 12 przypadków doszło zakażenie u kolejnego zawodnika i jednego członka sztabu.

Ogółem więc liczba zakażonych w Treflu doszła do 14 (w tym 11 graczy). Wszyscy pracownicy klubu, którzy mieli kontakt z drużyną, otrzymali wyniki ujemne. Zakażeni koronawirusem są w domach i czują się dobrze. Po dwutygodniowej kwarantannie ponownie poddadzą się testom. „W drużynie Trefla Gdańsk pierwszy przypadek zakażenia SARS-CoV-2 potwierdzono w piątek 24 lipca. W czwartek klub otrzymał wyniki trzech ostatnich testów przeprowadzanych wśród zawodników oraz sztabu szkoleniowego. W przypadku jednego siatkarza i jednego członka sztabu dały one wynik dodatni, natomiast inny członek sztabu szkoleniowego otrzymał wynik ujemny. Zakażenie potwierdzono więc u łącznie 11 siatkarzy oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Czterech siatkarzy i trzech innych członków sztabu mają z kolei wyniki ujemne. Również ujemne wyniki otrzymali wszyscy pracownicy i współpracownicy klubu, a także koszykarze i pracownicy klubu Trefl Sopot oraz pracownicy hali ERGO ARENA, którzy także mieli kontakt z siatkarzami” – napisał Trefl w czwartkowym komunikacie.

Których siatkarzy Vital Heynen zabierze na igrzyska do Tokio? Oto nasza dwunastka

– Zgodnie z tym, co mówi Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, w drużynie sportowej panują warunki, w których wirus się bardzo łatwo rozprzestrzenia. Jeśli jedna osoba z zespołu jest zakażona, to przy specyfice i intensywności profesjonalnego uprawiania sportu, dochodzi do łatwej transmisji - grupa razem przebywa w siłowni, sali treningowej i szatni, wykonuje ćwiczenia, poci się, dotyka tych samych przedmiotów. Gdy dostaliśmy informację o pierwszym zakażonym zawodniku, to spodziewaliśmy się, że niebawem dołączą inni – mówi prezes Trefla Dariusz Gadomski. – Jednocześnie dobrą informacją jest, że zakażenia SARS-CoV-2 nie stwierdzono u żadnego z pracowników biurowych, którzy także mają regularny kontakt z drużyną. Wszystkie przypadki potwierdzone w naszym ognisku dotyczą tylko zawodników i członków sztabu szkoleniowego oraz ich domowników – dodaje Gadomski.

Przez koronawirusa nie chcą grać na MŚ z widzami na trybunach. „Traktują nas jak szczury!”

W Treflu liczą, że około 10 sierpnia będzie można wrócić do treningów z całą drużyną. – Sanepid okres 14 dni kwarantanny liczy od ostatniego kontaktu drużyny, czyli czwartku 23 lipca. Z końcem tych dwóch tygodni – około 6 sierpnia – przeprowadzi u osób zakażonych ponowne testy na obecność SARS-CoV-2 i w przypadku ujemnych wyników będzie podejmował decyzje o zakończeniu kwarantanny – stwierdza prezes Trefla.

Katarzyna Skorupa po 9 latach wróciła do Polski i zagra w Radomce Radom

Tymczasem pomyślniejsze wieści nadeszły z Łodzi. Jedyna zakażona siatkarka ŁKS (nieoficjalnie mówiono, że chodzi o Aleksandrę Wójcik) miała po raz drugi negatywny wynik testu i wraca do treningów. Pozostałe zawodniczki przeszły badania bez problemu.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE