Bartosz Kurek i Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek i Wilfredo Leon

Mistrzostwa świata w siatkówce

Marcin Możdżonek ostro o Wilfredo Leonie! Były reprezentant Polski nie popiera podejścia przyjmującego, mocne słowa

2022-08-20 7:56

Reprezentacja Polski wygrała Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, podopieczni Nikoli Grbicia zapewnili ten triumf przed zakończeniem całego turnieju po efektownych zwycięstwach nad reprezentacją Iranu i Argentyny. Na zbliżających się mistrzostwach świata zabraknie jednego z najlepszych siatkarzy na świecie - Wilfredo Leona. O decyzji szkoleniowca "Biało-Czerwonych" w rozmowie z "Wprost" wypowiedział się Marcin Możdzonek.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to turniej, który zazwyczaj przygotowuje siatkarzy reprezentacji Polski do wielkich imprez. Za niespełna tydzień odbędzie się pierwszy mecz w ramach mistrzostw świata, które będą rozgrywane w Polsce i Słowenii. Dla "Biało-Czerwonych" to bardzo ważny turniej, warto przypomnieć, że to właśnie Polacy triumfowali dwa lata z rzędu (2014 i 2018), w tym roku będą startować w roli faworyta nie bez przyczyny. Pod okiem nowego trenera - Nikoli Grbicia, mistrzowie świata w minionym miesiącu wywalczyli brązowy medal Ligi Narodów, a teraz po dwóch spotkaniach są pewni zwycięstwa w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Wygrana siatkarzy w Memoriale Wagnera to sukces? Bartosz Kurek brutalnie szczery [WIDEO]

Sonda
Czy Polacy po raz trzeci z rzędu zostaną mistrzami świata?

Od mistrzostw świata w 2018 roku reprezentacja Polski została wzmocniona przez jednego z najlepszych siatkarzy świata - Wilfredo Leona, który otrzymał polskie obywatelstwo i mógł zostać powoływany do kadry. Przyjmujący nie miał szczęścia w tym sezonie, ponieważ musiał poddać się operacji kolana. Tym samym do ostatniej chwili nie było wiadome, czy Leon zostanie powołany przez Nikolę Grbicia. Serbski trener ostatecznie zdecydował, że nie będzie ryzykował i zawodnik Sir Safety Perugii nie pojedzie na mistrzostwa świata.

Irańskie media głośno o wypowiedzi Bartosza Kurka! Z ust kapitana reprezentacji Polski padły wielkie słowa

Wilfredo Leon pokazywał, że jest w stanie jechać na mistrzostwa świata, jednak ostatecznie nie został wybrany. O braku powołania dla tak kluczowego siatkarza wypowiedział się były reprezentant Polski - Marcin Możdżonek w rozmowie z "Wprost". - Zamieszanie nigdy nie pomaga, ale w tym przypadku nie jest ono duże, przynajmniej tak to wygląda z mojej perspektywy. Rozumiem, że Leon jest rozżalony i wszystkim pokazuje, że jest zdrowy i sprawny. Cieszę się z tego i zapewne wszyscy kibice również. Pamiętajmy jednak, że on ma być nie tylko zdrowy, ale także w dobrej formie, a w reprezentacji Polski powinni grać zawodnicy, którzy są w wysokiej dyspozycji. Znam takie przypadki z lat poprzednich, kiedy to zawodnicy po kontuzjach, teoretycznie zdrowi, jechali na imprezy rangi mistrzowskiej i praktycznie za każdym razem kończyło się tak samo - wielką klapą - podsumował mistrz świata z 2014 roku.

Wielkie wyznanie gwiazdy siatkówki! Od dawna zmagał się z choroba, wcześniej o tym nie mówił

Reprezentacja Polski mistrzostwa świata rozpocznie 26 sierpnia meczem z Bułgarią, następnie przed "Biało-Czerwonymi" czekają pojedynki z Meksykiem oraz USA. Wszystkie spotkania odbędą się w katowickim "Spodku".

Katarzyna Skowrońska i wygibasy przed lustrem. Siatkarka tryskała humorem, te dwa słowa chce usłyszeć każdy

Bartosz Kurek cieszy się ze zwycięstwa nad Włochami
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze