Siatkówka, siatkarki, reperezentacja Polski, Zuzanna Górecka

i

Autor: FIVB W akcji przyjmująca reprezentacji siatkarek Zuzanna Górecka

Mistrzostwa świata siatkarek

Polkom system nie sprzyja, trudna droga siatkarek w mundialu

2022-09-22 18:38

Dwa razy więcej meczów, dwukrotnie więcej aren i kompletnie inny system rozgrywek niż w przypadku zmagań mężczyzn – oto, co czeka siatkarki w startujących 23 września mistrzostwach świata 2022. Reprezentacja Polski zaczyna od starcia w holenderskim Arnhem z niżej notowanymi Chorwatkami, ale formuła rozgrywek powoduje, że Polkom ciężko będzie dostać się do ćwierćfinału.

Mundial odbędzie się w sześciu miastach: Arnhem, Rotterdamie, Apeldoornie oraz Gdańsku, Łodzi i Gliwicach. Łącznie rozegranych zostanie 100 spotkań. Kobiecy mundial ma bardziej rozbudowany format niż niedawno zakończone mistrzostwa świata mężczyzn. W turnieju rozegranym w Polsce i Słowenii odbyły się 52 mecze, a zespoły po zakończeniu rywalizacji grupowej przystąpiły - od 1/8 finału - do fazy pucharowej.

Kamil Semeniuk zagrał z Wilfredo Leonem, mocne wejście Polaka

Podział na grupy MŚ siatkarek

Grupa A (Arnhem): Holandia, Włochy, Belgia, Portoryko, Kamerun, Kenia

Grupa B (Arnhem, Gdańsk): POLSKA, Turcja, Dominikana, Korea Płd., Tajlandia, Chorwacja

Grupa C (Arnhem, Łódź): USA, Serbia, Niemcy, Bułgaria, Kanada, Kazachstan

Grupa D (Arnhem): Brazylia, Chiny, Japonia, Kolumbia, Argentyna, Czechy

Po pierwszej fazie grupowej w turnieju pozostaną po cztery najlepsze drużyny każdej grupy. Stworzą one dwie kolejne grupy – E (Rotterdam, z grup A i D) oraz F (Łódź, z grup B i C). W tej rundzie każdy z zespołów ma zaliczone wyniki z drużynami pozostającymi w imprezie i rozegra cztery kolejne mecze. Do ćwierćfinałów awansują po cztery czołowe zespoły grup E i F i zagrają na krzyż, rozpoczynając klasyczną fazę pucharową. Ćwierćfinały i półfinały odbędą się w Apeldoornie i Gliwicach, a mecze o medale w Apeldoornie. Mistrzynie świata poznamy 15 października.

Zjawiskowy ślub polskiego siatkarza. Zniewalające zdjęcia panny młodej!

Jeśli patrzeć realistycznie, Biało-Czerwone powinny poradzić sobie z wyjściem z grupy (trzy zespoły są niżej w rankingu światowym od nas). Schody zaczną się w II rundzie, bo po ewentualnym awansie na ich drodze staną zapewne obrończynie tytułu Serbki i mistrzynie olimpijskie Amerykanki. Znalezienie się w ćwierćfinale mundialu będzie wyczynem, ale od czegoś trzeba zacząć powrót na siatkarskie salony.

Wilfredo Leon nie zamierzał gryźć się w język. Tak wypowiedział się o decyzji trenera, gwiazdor w końcu zabrał głos

Mecze grupowe Polek w MŚ

Piątek, 23.09, o godz. 18 (Arnhem): Polska – Chorwacja

Wtorek, 27.09, o godz. 20.30 (Gdańsk): Polska – Tajlandia

Środa, 28.09, o godz. 20.30 (Gdańsk): Polska – Korea

Czwartek, 29.09, o godz. 20.30 (Gdańsk): Polska – Dominikana

Sobota, 1.10, o godz. 20.30 (Gdańsk): Polska – Turcja

Sonda
Wierzysz, że polskie siatkarki znów będą regularnie zdobywały medale dużych imprez?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze