Siatkówka, Liga Narodów, siatkarze, TV, transmisja, Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon, Euro 2020, Roland Garros

i

Autor: Instagram/polska_siatkówka_official Fabian Drzyzga oglądał mecz Euro 2020, a Wilfredo Leon włączył się na transmisję tenisowego French Open

Polscy siatkarze w bańce oglądają mecze Euro 2020

2021-06-14 9:54

Nie samą siatkówką człowiek żyje. Polscy siatkarze, którzy pozostaną w „bańce” w Rimini na turnieju Ligi Narodów jeszcze przez dwa tygodnie, od soboty do poniedziałku nie mają spotkań (w tym czasie grają panie). Poza treningami w hali i na siłowni mają więc trochę więcej czasu dla siebie i starają się go wykorzystać na wszystkie sposoby. Właśnie ruszyło Euro 2020, a piłką interesują się ponoć wszyscy, zatem także nasi siatkarscy kadrowicze śledzą mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Tak samo będzie zapewne w trakcie spotkania Polska – Słowacja w St. Petersburgu w poniedziałkowy wieczór. Technicznie nasi gracze są dobrze przygotowani do oglądania spotkań Euro 2020. Tablety i telefony komórkowe poszły w ruch i podopieczni trenera Vitala Heynena przez internet uruchamiają sobie relacje na żywo z ważnych imprez sportowych. Nie tylko Euro 2020 było ostatnio na tapecie, chociaż teraz na pewno stanie się wydarzeniem numer jeden. W weekend nasi gracze obserwowali też wydarzenia na paryskich kortach Rolanda Garrosa, na którym – przypomnijmy – Iga Świątek grała w finale debla i niestety nie udało jej się wygrać, podobnie jak w singlu, w którym nie obroniła tytułu.

Chcemy w końcu przywieźć z igrzysk złoto

Liga Narodów, Polska - Brazylia. To wcale nie Vital Heynen ostatni pokonał Canarinhos. „Jestem jedynym, który nie przegrał z Brazylijczykami"

Drzyzga oglądał Euro 2020

W przerwie między zajęciami kadry w Rimini Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski siatkarzy, oglądał starcie piłkarskiego Euro 2020, a Wilfredo Leon wybrał mecz tenisa na French Open. Przypomnijmy, że ostatni mecz LN nasi siatkarze rozegrali w piątek 11 czerwca, ulegając 0:3 Brazylii. Kolejna trzydniówka naszych zawodników rozpoczyna się we wtorek 15 czerwca. W tej serii spotkań Biało-Czerwonych w Rimini czekają konfrontacje z Kanadą (15.06 o 18.00), Japonią (16.06 o 15.00) i Niemcami (17.06 o 21.00).

Kamil Semeniuk z buta wszedł do kadry siatkarzy. Nie przestraszył się wielkiej Brazylii. „Czerpię z tego radość” [WIDEO]

Trener Vital Heynen w sześciu ostatnich meczach fazy zasadniczej Ligi Narodów chce w inny sposób rotować składem. Można się spodziewać, że więcej szans będą dostawać ci gracze, którzy mają największe szanse na znalezienie się w olimpijskiej drużynie na Tokio.

Heynen: Nie wszyscy zagrają po równo

– Po dziewięciu meczach zacznę się zastanawiać jak budować ten team, to dlatego w dotychczasowych starciach czas gry był równo dzielony na zawodników. Teraz już nie będzie to tak wyglądać, że wszyscy zagrają po równo, to zostanie zróżnicowane, ale to nie znaczy, że nie będę wciąż pracował z dziewiętnastoma siatkarzami do ostatniego dnia Ligi Narodów. I potem zdecyduję, jaka dwunastka pojedzie na igrzyska – zapowiedział Heynen.

Sonda
Liga Narodów siatkarzy 2021 - czy Polska zagra w finale?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze