Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Wilfredo Leon: kim jest? Sylwetka polskiego siatkarza Wilfredo Leon: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-12 19:16

Od kiedy tylko pojawiły się informacje, że Wilfredo Leon dołączy do polskiej kadry, kibice wręcz oszaleli na jego punkcie. Kubańczyk z polskim paszportem to światowa gwiazda siatkówki i zdążył udowodnić to w biało-czerwonych barwach. To właśnie na brakach przyjmującego będzie ciążyła odpowiedzialność za dobrą grę polskiej kadry na igrzyskach w Tokio. Wszyscy liczą, że będzie naszym liderem. IO Tokio: Kim jest Wilfredo Leon? Sylwetka polskiego siatkarza - żona, rodzina, osiągnięcia.

Wilfredo Leon jeszcze na długo przed tym, jak zdecydował się na reprezentowanie biało-czerwonych barw uchodził za wielką gwiazdę siatkówki. Biły się o niego najlepsze kluby na Starym Kontynencie i zawodnik w pewnym momencie musiał podjąć ciężką decyzję. Wyjazd z Kuby wiązał się bowiem z brakiem możliwości powrotu do reprezentacji tego kraju. Los chciał, że Leon związał się z Polką i dzięki temu zakochał się w Polsce, z którą chce zdobyć olimpijskie złoto.

Ojciec Wilfredo Leona wyznał całą prawdę na temat rodziny. Wyjechał do Afryki, zostawił syna i żonę. Bolesny moment

Wilfredo Leon - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Aż trudno uwierzyć, że Leon wielką karierę zaczynał już w wieku 14 lat, kiedy to zadebiutował w kadrze Kuby. W 2010 roku zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata. Dwa lata później zrezygnował z występów w kubańskiej kadrze i przeniósł się do Europy. Miał okazję grać w takich klubach jak Zenit Kazań, czy Sir Safety Perugia. Z zespołem z Rosji czterokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów i ligę rosyjską. W reprezentacji Polski ma już natomiast srebro Pucharu Świata oraz Ligi Narodów, a także brąz mistrzostw Europy.

Wilfredo Leon: Dzięki bańce będziemy gotowi na Tokio

Wilfredo Leon skrywa wstydliwą tajemnicę. Żona nie może ścierpieć, kiedy wychodzi z toalety, spotyka przykry widok

Wilfredo Leon - żona Monika, rodzina

Można pokusić się o stwierdzenie, że gdyby nie Małgorzata Gronkowska-Leon, kubański przyjmujący nigdy nie zastanawiałby się nad grą w biało-czerwonych barwach. Piękna partnerka Leona pochodzi z Torunia i zajmowała się dziennikarstwem sportowym z naciskiem na siatkówkę właśnie. Poznali się przez Internet, a następnie wszystko potoczyło się bardzo szybko. Para pobrała się w 2016 roku. Kilka miesięcy po ślubie na świat przyszło pierwsze dziecko Małgorzaty i Wilfredo, Natalka. Dwa lata później małżeństwo cieszyło się z narodzin synka.

Kiedy mecze siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?

  • 24 lipca, 12:40 - Polska - Iran
  • 26 lipca, 7:20 - Polska - Włochy
  • 28 lipca, 9:25 - Polska - Wenezuela
  • 30 lipca, 7:20 - Polska - Japonia
  • 1 sierpnia, 2:00 - Polska - Kanada
  • 3 sierpnia - potencjalny ćwierćfinał
  • 5 sierpnia - potencjalny półfinał
  • 7 sierpnia - mecz o trzecie miejsce i finał
Najnowsze