Ryga. Walka Głowacki - Briedis

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Ryga. Walka Głowacki - Briedis

Dowody skandalu w walce Głowacki - Briedis. To WIDEO rozwiewa wątpliwości

2019-06-19 8:21

Świat polskiego sportu cały czas żyje skandalem z sobotniej walki pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Mairisem Briedisem. Łotysz pokonał Polaka w szokujących okolicznościach, uderzając go w tył głowy, w szczękę łokciem, a także knockdałnując wiele sekund po zakończeniu rundy.

Gala boksu w Rydze zakończyła się gigantycznym skandalem. Niestety, jego ofiarą został polski bokser, Krzysztof Głowacki. Zamieszanie z walką z Mairisem Briedisem trwa do teraz - wciąż nie wiadomo, czy w stolicy Łotwy walczono o jakikolwiek pas czy tylko awans do finału WBSS.

- Przepraszam kibiców za ten pojedynek. Wszyscy nastawiali się na fajną walkę, a tu takie coś. Nie da się ukryć, to była najdziwniejsza walka w mojej karierze. Jest mi teraz bardzo ciężko się teraz podnieść. Szczęka powoli wraca do normy i można powiedzieć, że fizycznie czuję się już dobrze. Gorzej z psychiką... – powiedział "Super Expressowi" Krzysztof Głowacki (33 l., 31-2, 19 k.o.). 

Na kanale Knockout Boxing Night na YouTube pojawił się materiał wideo, który prezentuje analizę kolejnych, skandalicznych decyzji podjętych przez Roberta Byrda, które doprowadziły do porażki Krzysztofa Głowackiego i odpadnięcia z prestiżowych rozgrywek. 

Wideo zawierające dowody na skandaliczny werdykt obejrzało już kilkanaście tysięcy osób. Andrzej Wasilewski, promotor "Główki" zapowiedział złożenie protestu, ale nie wiadomo, czy ten może przynieść jakikolwiek skutek zwłaszcza, że z takiej możliwości ironizował niemiecki promotor, Kalle Sauerland.

Najnowsze