Przemysław Saleta zmienił się nie do poznania. Nikt już nie pamięta, jak wyglądał z włosami! Ale metamorfoza!

2021-04-19 16:08 jwa
Przemysław Saleta
Autor: SE Przemysław Saleta

Przemysław Saleta przez lata kariery w sportach walki zdobył serca polskich kibiców. Dziś uchodzi za jednego z najbardziej cenionych bokserskich ekspertów w naszym kraju. Fani bardzo dopingowali go, gdy walczył o powrót do zdrowia swojej córki, oddając nawet swoją nerkę. Kibice doskonale kojarzą twarz ikony sportów walki, ale niewielu pamięta, jak wyglądał przed laty Przemysław Saleta. Ciężko uwierzyć, że nawet on miał bujną czuprynę na swojej głowie!

Przemysław Saleta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli sportów walki w Polsce. Dziś uchodzi za eksperta bokserskiego i często możemy zobaczyć go w telewizji podczas transmisji z największych gal. Jednak jeszcze nie tak dawno 53-latek czynnie uprawiał sport. Potężnie zbudowany zawodnik zazwyczaj kojarzony jest przez fanów przez charakterystyczną łysinę, ewentualnie bardzo krótko ostrzyżone włosy. Tylko starsi fani mają prawo pamiętać, jak Przemysław Saleta wyglądał z czupryną na głowie. W galerii poniżej prezentujemy zdjęcia Przemysława Salety z przeszłości i jego niezwykłą metamorfozę wyglądu. Trzeba przyznać, że od 1995 roku wiele się zmieniło, ale jedno pozostaje takie samo. Przemysław Saleta od zawsze uwielbiał się śmiać, co widać na większości zdjęć. Gdy tylko opuszczał arenę, to na jego twarzy gościł uśmiech.

Przemysław Saleta oddał córce nerkę

Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu Przemysława Salety była pomoc chorej córce. Jego dziecko, Nicole, potrzebowało przeszczepu nerki. W 2007 roku Saleta postanowił poświęcić się i pobrano od niego zdrową nerkę. Przez kilka lat funkcjonowała prawidłowo, ale później przestała. Kibice do dziś wspominają decyzję, którą mógł podjąć tylko kochający ojciec. Niestety później drogi Przemysława Salety i jego córki się rozeszły.

Przemysław Saleta sukcesy

Urodzony we Wrocławiu Przemysław Saleta ma długą listę sukcesów. Swoją karierę zaczynał od kick-boxingu. W tej dyscyplinie zdobył mistrzostwo świata i Europy ISKA, WAKO w 1990 roku. Był także mistrzem Polski. Później przerzucił się na boks, który przyniósł kolejne sukcesy. W 1994 roku wywalczył tytuł interkontynentalnego mistrza WBC, a pięć lat później podobny w federacji IBO. W 2001 roku został mistrzem Polski, a w 2002 roku wygrał mistrzostwo Europy EBU. Ma także za sobą epizod w MMA. W tej formule stoczył dwie walki. Jedną, z Martinem Malchasjanem, przegrał, a jedną z Marcinem Najmanem wygrał.

Sprawdź: Tata Tomasza Adamka zmarł, gdy syn miał 23 miesiące. Po latach nawiedził go we śnie i wykonał wymowny gest

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze